У четвер- захистіть садибу Мурашка на арт-акції

Софія Кущ
21 грудня 2011р. 15:38

У четвер- захистіть садибу Мурашка на арт-акції

На підтримку останнього мешканця будинку на Малій Житомирській 12 — Олександра Глухова в четвер, о 12 годині, буде масштабна арт-акція. 

Олександр Глухов вже кілька років поспіль самотужки відстоює історичну садибу Олександра Мурашка. Під час акції буде мілітаризована інсталяція на фасаді будинку. Потім з’явиться розгніваний "художник Мурашко" у супроводі озброєних бійців "Армії культурного тиску". Тут "Мурашко" відкриє пам’ятну дошку "Будинок зразкового супротиву і високої громадянської культури". 

Кульмінацією стане поява колективного художнього твору-заклику. Кожен бажаючий зможе написати фарбою на полотні свою вимогу щодо збереження історичних пам'яток Києва.

Нагадаємо, що будинок №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини (Садиба Мурашка) та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва (затвердженій Міністерством культури і туризму України від 23.12.2005 р. №1076). Починаючи з 1996 року Головне управління житлового забезпечення КМДА намагається незаконно виселити родину Олександра Глухова з будинку і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки.

Ця подія на ФБ