Залишки Десятинної церкви консервують

Міла Артюх
24 грудня 2011р. 5:12

Залишки Десятинної церкви консервують

Фундамент прадавньої душі Києва - Десятинної церкви 23 грудня почали засипати землею та піском. Картина маловтішна: зелений паркан, бульдозери та люди з лопатами біля фундаменту зруйнованого у 13 столітті храму.

"Дійство" схоже на втілення у життя наміру Української православної церкви Московського патріархату возвести на святому місці новий храм. При чому "новий" - у всіх ракурсах, адже відомо, що інформації про вигляд церкви не збереглося.

Натомість з альтернативною Ідеєю виступають архітектори та столичні громадські активісти, вони пропонують створити підземний музей на території, де колись стояла Десятинна церква.

І ось зараз, коли біля фундаменту святині працюють бульдозери, захисники архітектурної спадщини почали бити на сполох закликаючи зупинити варварство. "Бульдозером сравнивали землю на территории, огражденной забором. стоял кран, много людей .Работники втихаря говорили, что начинают строить, а сегодня под видом консервации фундамента будут бетонировать площадку под строительство.",- пише у своєму блозі у ЖЖ користувач Ивалон. І ця інформація викликає щирий подив, адже нинішній голова КМДА Олександр Попов неодноразово заявляв про необхідність збереження фундаменту у первісному вигляді.

І як виявилось, лише зараз слова голови КМДА перейшли у діло - 23 грудня вийшло розпорядження Попова на проведення тимчасової консервації пам'ятки. За планом до 31 грудня залишки фундаменту "поховають" під тоннами ґрунту та піску. Роботи здійснює КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» під пильним наглядом археологів. "Ні звичайно не будівництво, це йде консервація решток, щоб вони на зиму збереглись",- сказав в коментарі для "Свідомо" Гліб Івакін заступник директора інституту археології НАН України. На питання чи будуть весною знову продовжувати розкопки Івакін не дав конкретну відповідь. " Не обов'язково",- коротко відповів він.

За планом весь фундамент покриють шаром ґрунту, який перешкоджатиме потраплянню до нього вологи.

Нагадаємо, що у вересні 2011 року Верховна Рада відмовилася затверджувати постанову про недопущення будівельних робіт на території пам'ятки археології національного значення Десятинної церкви. Також проти нового будівництва виступають експерти ЮНЕСКО.