Приєднуйтесь до відкриття Київради

Єгор Соболєв
29 грудня 2011р. 17:22

Приєднуйтесь до відкриття Київради

Сьогодні ми з сусідами по вулиці Гоголівській прийшли на сесію Київради. Не тому, що нам не було чого робити. Сімнадцятим пунктом порядку денного значився прокурорський протест на крадіжку санаторію "Салют". Крадіжка означає неминучу забудову Обсерваторної гірки - оази природи та історії поруч з нашими будинками.

Ми не дуже наівні. Ми не очікували, що нас пропустять і тим більше вислухають. Зараз кожної сесії десятки людей мерзнуть на вулиці з надією, що депутати до них дослухаються.


 І сьогодні друзі з Голосієва мітингували за свій чарівний парк, шматок якого під історичною назвою Мишоловка вже відгризають істоти, гірші за пацюків.

Але депутати зазвичай заїжджають з внутрішнього двора і ліфтами одразу піднімаються до зали голосувань, куди ще за Леоніда Черновецького припинили пускати навіть журналістів. Дізнатися, хто з депутатів як проголосує ми з Вами не можемо. (Хоча в Київраді стоїть така сама система прийняття рішень, як у Верховній Раді, де можна подивитися поіменні голосування за будь-який закон чи постанову.) Прес-служба в день голосувань зазвичай продукує повідомлення подібної цінності і щоб з`ясувати, що з важливим для нас рішенням, треба ціле розслідування.

Ось ми з сусідами (і не тільки) й вирішили покласти цьому край. Разом з юристом Інституту масової інформації Романом Головенком ми подали позов, щоб домогтися вільного проходу журналістів. (А далі - оприлюднення усіх проектів рішень з вказуванням авторства та поіменних результатів голосувань). Плюс разом з сусідами почали пробивати дорогу до Київради для звичайних киян.

Я заздалегідь запитав у секретарки Київради Галини Гереги, для чого їм стільки охорони і як можуть пройти люди.

Оскільки пані Галина сказала, що треба заздалегідь замовити перепустки і все буде добре, ми так і зробили - за два дня до засідання написали заяви на її ім`я та вкинули в скриньку в Київраді.


І ось як нас зустріла Київрада (відео обривається через штовхання охоронця).

Що далі? Це відео, як і заяви послужать нам доказами у суді. За його допомогою ми плануємо не лише визнати незаконним сьогоднішню історію, а домогтися вільного проходу до Київраду для усіх бажаючих. (Як, наприклад, у Львові). Якщо виборці зможуть особисто казати депутатам, яких голосувань вони очікують, плюс легко дізнаватися, хто яке рішення запропонував/підтримав/зарубав, депутатам стане важче нас дурити.

А протест прокуратури на дерибан Обсерваторної гірки Київрада знову не розглянула. Начебто на прохання голови КМДА.

Якщо Ви теж вирішите пробивати дорогу до рішень, від яких залежить сквер/дитячий клуб/пам`ятка архітектури поруч з Вашим будинком - давайте знати! Якщо можете допомогти як юрист або як посадовець - теж.

Але спочатку - усім веселих свят:)!