Як студенти "мінували" освіту і блокували Комітети

Максим Опанасенко
10 січня 2012р. 11:56

Як студенти "мінували" освіту і блокували Комітети

«Ай!Нога! Покидьки, дівчину не бийте!!! Не чіпайте! Аааааа!»

Групу студентів, що з новорічним подарунком  для депутатів намагалася пройти на засідання Погоджувальної ради, міліція виштовхувала і викидала з входу «за руки, за ноги».

П’ять десятків молодих людей прийшли зранку до стін парламентських комітетів, щоб висловити протест проти міносвітівського законопроекту «Про вищу освіту». Документ, що змусить студентів-контрактників платити щораз більше, 11-класників писати для вступу не тільки тестування, а й корупційні вступні іспити, а викладачів – працювати більше за ту ж саму зарплатню, цього дня розглядає Погоджувальна рада. Далі - Комітет з освіти. Наступний крок - вже голосування законопроекту у Раді.

«Ой, а хто це до нас прийшов?» - одягнені в новорічні капелюшки студенти вже встигли порозливати в пластикові стаканчики дитяче шампанське – для новорічного антуражу, - «Та це ж Максим Луцький!».За кілька секунд до дверей комітетів підходить одягнений у дідморозівський червоний халат Голова парламентського комітету з освіти «Максим Луцький» - з бородою і величезною подарунковою коробкою. Саме Луцький є одним з соратників міністра освіти Дмитра Табачника і лобістом законопроекту «Про вищу освіту».


«Давайте подивимося, що він нам приніс!» - активісти вже лізуть у коробку. Бабабах!!! Вибухає хлопавка, сиплеться конфеті, а на дні коробки лежить… законопроект «Про вищу освіту» у траурній стрічці.

«Йди геть! Нам не треба таких новорічних подарунків, студенти не хочуть цього!».

«А давайте занесемо цю коробку депутатам, а?» - Артур Переверзєв і Катя Чепура з громадянського руху «Відсіч» беруть коробку і проходять до прохідної.


Двоє міліціонерів блокують вхід:

-          Ваша перепустка!

-          Є паспорт, є журналістське посвідчення. Нам просто треба занести це і подарувати. І все.

-          Ні

-          Чому?

-          Йдіть в канцелярію на Садову

-          Нам треба сюди, депутати ТУТ вирішують нашу долю!

-          Ні.

Кілька хвилин суперечки, і ззовні до прохідної починає зливатися натовп мітингувальників.

«Нас більше, йдемо!» - лунає з натовпу.

«Луцький виходь!Луцький виходь!» - в руках у активіста Прямої Дії і Фундації регіональних ініціатив Міші Каменєва в руках опиняється гучномовець. Його гасло підхоплюють всі. Зсередини до входу починають стягуватися журналісти, акредитовані на засідання ради. Всі – знімають розлючених студентів. Ще за кілька хвилин на прохідній з’являється кілька міліціонерів і «беркутівців». Починають за плечі витягати тих, хто був ближчий до виходу. Кілька активістів залишилася всередині – всілися на підлогу і зчепили руки. Міліція цього наче й чекала – мовчки почала «викидати» активістів. Розірвані рюкзаки, вирване волосся у Каті Чепури, зламаний гучномовець у Каменєва. 

Ще за кілька хвилин до активістів спускається Максим Луцький – цього разу справжній.


- Чому контрактники мають платити щораз більше? – запитую у нардепа

- А де це є в законі?

Знайшовши потрібний пункт в «жалобному» законопроекті, показую Луцькому.

-          Якщо виникне така ситуація, коли ректор змушуватиме платити більше, звернетеся особисто до мене.

-          Кожен раз кожен студент? Може краще вписати захист студентів у закон?

-          Над ним працювала купа людей, в тому числі – громадські активісти. Він нормальний.

Останні слова депутата потонули у розлюченому галасі студентів.

-          Значить так. Я запрошую вас на сьогоднішнє засідання комітету з освіти. 14-30. Я випишу на декількох з вас перепустки. Там і висловитися. Поговоримо.

"Свідомо" обіцяє викласти всі результати перемовин з депутатами на засіданні Комітету.