Мотор ідеї української цивілізації: В нас щось є

Єгор Соболєв
12 січня 2012р. 19:26

Мотор ідеї української цивілізації: В нас щось є

Наша армія - це сміх крізь сльози, наука - сльози з домішками шахрайства, економіка - шахрайство сміхотворного розміру, але Ігор Харченко із серйозний виглядом організовує семінар за семінаром під брендом "Український цивілізаційний проект".

"Маніловщина"? Чи річ першої необхідності саме сьогодні, коли Україна вже вагітна новими лідерами та новими силами, а світ - на порозі небачених змін? Директор "Центру розвитку суспільства" стверджує ось що:

Якою буде твоя відповідь людям, які скажуть: "Українська цивілізація?! Про це може думати лише божевільний"?

По-перше, в нас немає іншого виходу. Ми ніколи не станемо православною російською цивілізацією чи протестантської цивілізацією німецького зразку. Так само як і іслам для нас - не рішення. В нас немає виходу, ніж нарешті зрозуміти, що наша сила - в нас самих.

По-друге, в нас щось є:). Ми давно мали щезнути, переживши стільки завоювань та такий період бездержавності. Але ми залишилися українцями з власною енергетикою. І цей потенціал постійно проривається.

Врешті решт, перший європейський суспільний договір - Конституція Пилипа Орлика - з`явилася в Україні. Не дарма ще Боплан дивувався, що в нас більшість жінок вміють писати.


Це було давно. А що ми можемо запропонувати цьому світу?

Він підійшов до точки розвитку, коли важливим є не матеріальні чи природні ресурси, а соціальний капітал та соціальні інновації. Я думаю, якраз в цій площині українці можуть дати світу дуже багато.

Коли я вперше відводив семирічну доньку до школи, вона зупинилися і сказала: "Тато, я хочу тобі сказати щось важливе. Я все розумію. Я повинна гарно вчитися у школі, потім в університеті, вийти заміж, народити дітей... Але ж так проживеш життя і ніхто не буде знати, що ти жив. Потрібно ж зробити щось таке, щоб люди про тебе пам’ятали!". От у цьому наш шанс. Створення суспільства, де кожен не просто працює-споживає, а й реалізовує своє призначення. Оце може бути нашим внеском в світову цивілізацію.

Припустимо, нам вдається. Як тоді ми будемо вирішувати проблему стосунків з іншими цивілізаціями, зіткнення з ними? Хоча б на рівні стосунків з мігрантами? От станемо жити в гармонії, до нас поїдуть китайці, і росіяни, і серби. В успішних зараз державах це зіткнення не надто добре відбувається.

Постійно переселення народів туди де краще не вирішує загальносвітових проблем. Треба зробити так, щоб народам було добре там, де вони проживають. Треба ділитися з ними знаннями, науковими досягненнями. Це й буде толерантність вищого рівня.

Прекрасні плани. Але як до них почати рухатися? Що робити сьогодні?

Мусить бути створений громадський рух, який буде у своєму середовищі формувати протодержавні структури і людей, які здатні створити українську цивілізацію. В руху має бути партія, але лише як частина, як інструмент. Рух здатний об`єднати набагато більше людей.

А з чого варто починати творення такого руху?

Якраз з усвідомлення, що метою є творення української цивілізації.