Зробіть староноворічний подарунок незнайомцю

Міла Артюх
13 січня 2012р. 12:26

Зробіть староноворічний подарунок незнайомцю

Свято Старого Нового року - чудовий привід підготувати подарунки не лише друзям та рідним, але і незнайомій людині. Подаруйте їй "Підвішену каву".

Цю теплу італійську традицію минулого листопада в Україну імпортували ужгородці. Не чули про цей проект? Ви робите звичайне замовлення, а при розрахунку з офіціантом «підвішуєте каву» - заплатите за пригощання, яке Ви залишаєте у подарунок незнайомцю. Працівники харчового закладу на спеціальній дошці фіксують крейдою «підвішену» страву, яку в свою чергу може отримати будь-хто з відвідувачів.

Прагматики у листопаді заявляли, що в Україні ця ідея не приживеться – начебто ми занадто жадібні або горді. Проте добро з тріумфом крокує країною. Є спеціально створений сайт, який намагається це відслідковувати. За його даними, вже у 23 містах ресторани, кав’ярні та магазини пропонують українцям «підвісити» подарунки. У Києві я знайшла чотири заклади, де можна заплатити за каву чи їжу для незнайомця.

Я пішла робити подарунок на Старий Новий рік у "Двері" - вони поруч з роботою на Рейтарській, 13. Бармен радо видав мені 15-гривневий чек на "підвішений" чай та на дошці помітив додану страву.

У Києві це ще можна зробити в:

Кафе "Варенье" - Симона Петлюри, 22;

Книжковій кав'ярні "БабуЇн" - Симона Петлюри, 10;

Галереї цікавих наук "Магніт" (каву або вхідні квитки) - Урлівська 11 а. (Знаєте ще - пишіть у коментарях, я додам до матеріалу).

Варто зазначити,  що першу благодійну акцію «Підвішена кава» італійці провели у 2001 році. Емблему акції-  дві різнокольорові долоньки розтлумачує слоган: «Give If You Wish. Get If You Want». «Віддай якщо можеш, прийми, якщо хочеш».