Як захисники двору на Пирогова перекривали дорогу

Міла Артюх
13 січня 2012р. 18:42

Як захисники двору на Пирогова перекривали дорогу

"Ми ні в чому не винні. Ми такі самі люди, що бачать свавілля влади! Чому своїм протестом ви заважаєте іншим?" - обурено кричав водій сірого шевроле людям, які в обід перекрили для проїзду вулицю Богдана Хмельницього. "Пропустіть мою машину, у мене в салоні дитина"- кричав з вікна свого автомобіля лисуватий молодик.

 З 13:30 противники забудови у подвір’ї будинку на Пирогова, 2 в знак протесту проти невиконання судових рішень стосовно припинення будівництва нових багатоповерхівок, розпочали свій мітинг на зебрі, що розташована навпроти їхнього будинку.

Мешканці будинку, яких зібралось лише десять (можливо через те, що події відбувались у будній день) вийшли на акцію з плакатами: «Ні руйнації 3-х пам’яток архітектури на Пирогова, 2», «Вимагаємо скасувати рішення Київради від 07.07.05р.» та «Збережемо старий Київ». 

Також до акції приєднались небайдужі свідомі кияни, представники організацій ВО Свобода, "Збережи старий Київ", та ВГО "Коаліція Учасників Помаранчевої Революції. Варто зазначити, що кількість журналістів на акції була вдвічі більша за всіх присутніх активістів. В результаті, на пішохідному переході поперек вулиці Б. Хмельницького, снували по зебрі від одного тротуару до протилежного близько 50 чоловік.

"Вони набралися нахабності і з серпня вже звели два поверхи будинку. Ми слідкуємо за будівництвом зі своїх вікон. Вони порушили закон розтрощивши наші погреби", - розповіла головна активістка, що захищає права "ображеного" забудовниками будинку Лідія Чувачіна.

 Під час проведення мітингу сотні автомібілістів стали заручниками обставин - їхати вперед не давали мітингувальники, а назад штучно створений затор.

Напруга на акції почала зростати, коли з машин по черзі почали виходити водії для того, щоб поставити на місце "порушників" спокою власників автівок.

Машини гудять, автомобілісти сваряться, активісти тріумфують. Та щастя останніх тривало недовго, після 10 хвилин протесту на дорозі з'являється беркут. Вісім плечистих парубків зіштовхували людей з дороги. І робили вони це «інтелігентно та обережно» наскільки можливо це в подібних умовах.

"Ану прибери від мене руки! Геть паскудну забудову,"- кричав худий молодик у капюшоні.

"Що ви собі дозволяєте? Тут пішохідний перехід!",- нагадував беркутівцям чоловік поважного віку. Але на всі репліки молодики у формі ввічливо відмовчувались, і з відстороненим обличчями на яких було написано "це не наша війна, ми просто на роботі" стали  рівною шеренгою повністю закривши доступ громадян до дороги.

 На протилежній стороні, так само рівненько, створилась шеренга міліціонерів. Рух машин відновився вже о 13:40, але ще приблизно півгодини громадські активісти продовжували  стояти на двох сторонах від обрамленого чоловіками у формі переходу.


Головна ціль проведеної акції - спроба звернути увагу суспільства на порушення прав жителів будинку на Пирогова, 2. Вони вимагають зупинити будівництво компанією "Торговий дім Міжнародна спілка українських підприємців" новобудови у їхньому подвір'ї. В свою чергу, під час мітингу пресс-секретар компанії забудовника роздала пресс-релізи у яких повідомляється, що: "Будівельно-монтажніроботиведутьсяназаконнихпідставах -є всянеобхіднадозвільнадокументація.Територія,на якійведетьсябудівництво, перебуваєвкористуванніТДМСУПнапідставідіючихдоговоріворендиземлі.Компаніяготовапредставитита надативсюдозвільну тапроектнудокументацію,атакож рішення судів".

Після подібних заяв складається враження, що зупиниться будівництво лише коли настане час у нові будинки заселяти людей, а точніше сказати, небажаних сусідів для мешканців Пирогова, 2.