Життя та смерть - в театрі "Сузір'я" прем'єра

Дмитро Івченко
21 січня 2012р. 14:59

Життя та смерть - в театрі "Сузір'я" прем'єра

Що там, на кінцевій зупинці? Що чекає після смерті? Це намагаються з’ясувати і герої прем’єри в театрі «Сузір’я» за п’єсою Родіона Білецького «Розмова, якої не було».

Двоє старих друзів зустрічаються після багатьх років розлуки, але один з них вже мертвий. Небіжчику дуже кортить поговорити про життя, а живому-про смерть. І вони говорять... Про Крим, шкільні роки, подорожі, дівчат, бійки, про гроші, наркотики, самотність,- відверто, як ніколи раніше. Починають цінувати те, що мали, коли воно вже втрачене. Обертаючись назад, згадують, як було їм добре.

Гонитва за грошима, статусом, кайфом, іншими подібними дрібницями змушує забувати про друзів, губити дитячу безтурботність, здатність щиро радіти життю. Колись здавалось, що часу так багато і все попереду, але ось він починає бігти швидше і швидше, а для когось вже перестав існувати. І найважливішим стає питання, що в кінці? Небеса, пекло, нове народження, пустота, ще щось?


 

На думку режисера Вікторії Філончук, що б не чекало на нас за поргом смерті, потрібно любити життя, берегти близьких людей і не втрачати з ними зв’язок, дивитись на світ якомога веселіше, хоч життя й буває іноді «горбатим». Між іншим, для Вікторії це четверта робота і перша «доросла». Раніше вона ставила дитячі вистави. Вибір п'єси не випадковий - таким чином режисер намагається помиритись зі своїм минулим.

Актори Олександр Чмихалов (Ігор), зіграв ад'ютанта генерала Мансурова у кінострічці «Страсті по Чапаю», і Павло Кільницький (Михайло) невимушено передають образи простих, симпатичних хлопців, що грають на гітарі, сміються банальним спогадам, близьким майже кожному глядачеві, і тут же перетворюються на зтомлених, заглиблених у себе чоловіків, що опинились перед обличчям фундаментальних питань буття.

Якщо на думку часто приходять рядки з відомої пісні Шнурова «Мне бы в небо, мне бы в небо, здесь я был а там я не был» то цю виставу Вам точно варто переглянути.