Відвідайте презентацію книги Роздобудько "Якби"

Міла Артюх
21 лютого 2012р. 12:02

Відвідайте презентацію книги Роздобудько "Якби"

Якби ми знали раніше, про те що відбуватиметься з країною сьогодні, то зупинили б це безчинство, ще коли воно лише зароджувалось. А якби повернутися та усіх попередити, усе б сталось інакше... А якби ми тоді читали правильні книжки, то не гаяли б часу... Думки з якістю "якби" проносяться у нашій голові щоденно не менше десятка разів. Але феномену "якби" не існує, його немає і не буде, і те, що тут і зараз ви про це думаєте - вже наслідок того, що все було правильно.

І можливо саме сьогодні ви не будете користуватись цим словом, і відвідаєте о 19:00 книгарню "Є", де відбудеться презентація нового роману української письменниці Ірен Роздобудько "Якби".

"Ця книга особлива тим, що тут доданий елемент містики та фантазії. Раніше я не використовувала фантасмагорію. Присутність у "Якби" елементів фентезі відіграє головну роль сюжету", - розповіла "Свідомо" Ірен Роздобудько.

"Символізм назви "Якби" у тому, що це слово неймовірно часто повторюємо ми у своєму житті. І якби дійсно зосередитись і порахувати скільки ми вимовляємо його разів, то були б вражені. "Якби не було холодно", "Якби б я знав"..., - пояснила авторка символізм назви нового роману.

"Ця книга не про кохання і не про дівчину. Мене насправді хвилює ситуація у країні. Те, що ми відступили на десять років назад. Зараз перед нами закриваються двері – у кіно, культурі політиці. Головну ідею говорить героїня Аделіна Паулівна журналістці про те, що нас мають стукнути двері, щоб ми оговтались та зрозуміли, чого саме хочемо", - розкриває задум Ірен.

Книгу автор розпочала писати ще рік тому, і вона народжувалась паралельно з вже випущеним романом "Я знаю, що ти знаєш, що я знаю". "Мне хвилює політична ситуація, але я не пишу історичні книжки. Я висловила те, що мені болить у своєму власному стилі. Головний стержень думок - це те, що ми маємо повернутись назад, зрозуміти хто ми є, щоб піти уперед. А вже до головної думки додалась лінія кохання, але вона абсолютно не головна", - вважає автор.

Роздобудько у романі написала: "Коли блазні вдають з себе розумників, а розумники блазнів -  кому нести істину?".

Письменниця розповіла, що описує у книзі образи зі свого дитинства – життя двору однієї з донецьких «хрущівок» у 1980 році. "Насправді тут немає прив’язки до конкретного міста і у Житомирі, і у Києві і у Донецьку читач може зрозуміти, що події відбуваються десь зовсім поруч”, - сказала автор.

Сюжет

У успішної журналістки Вероніки життя склалося якнайкраще – вдалий шлюб, кар`єра у газеті, а наступним кроком має стати робота на телебаченні. Та трагічні події у дитинстві закривають їй дорогу до слави. Затинання на кожному слові - слід від нападу на неї у дитинстві.
" Знаєш, у життя немає способу "якби",- подумавши продовжувала я. – Але скажу тобі відверто, якби не ця моя вада життя склалось б інакше.
-    Що ти маєш на увазі?
-    Поясню. Тільки коротко. Мені було дев’ять років, коли на мене напав якийсь збочинець. Мені вдалось втекти. Але на якийсь час я взагалі втратила мову. Тобто те, що ти чуєш зараз, - неабиякий прогрес! А тоді кожне слово я вимовляла по п'ятнадцять хвилин. Хто це мав вислуховувати?! А от якби він мене не налякав, я б змогла розповісти матері про витівки її найкращої подруги, через яку батьки того ж літа і розлучилися. Якби вони тоді не розлучилися, мати не померла б так рано від пиятики. І ми б не жили в злиднях. Я б ходила до нормальної школи, як всі діти, а не боролась за життя в ідіотському інтернаті для дітей з психічними вадами. Певно можна додати, що якби не той день літа тисяча дев’ятсот вісімдесятого, то зараз я б … не відмовлялась від твоєї королівської пропозиції, пане генеральний директоре!"

"Все що вона сказала було правдою і неправдою водночас. Правдою тому, що так воно і було. А неправдою, тому що все минулося і будь-які спомини не мали жодного сенсу, крім деструктивного."

Якби ж можна було повернутися в минуле і щось змінити? І головній героїні дається шанс- повернувшись на місце дитячої поразки. Журналістка потрапляє у минуле, а саме у 1980 рік і стає власним янголом охоронцем. Проте доросла Ніка навіть не підозрювала, чим обернеться її спроба змінити дві дитячі долі.

"Можна прожити все життя і жодного разу не зіткнутись з дивом. Можна зіткнутися - і пройти повз нього з пучком редиски в сумці і думати про ціну на ковбасу. А можна просто піти назустріч..."

Теги: Київ , книгарня Є , Роздобудько , книга , Презентація