Сходіть на концерт ДахиБрахи і Portmone

Максим Опанасенко
29 лютого 2012р. 16:32

Сходіть на концерт ДахиБрахи і Portmone

Український етно-фолк і білоруський акустичний ембіент знову разом – гурти ДахаБраха і Портмоне в четвер ввечері дадуть в Будинку Художника концерт. І «Свідомо» радить Вам туди піти.

Чому варто піти?

Це той випадок, коли доцільно використати заїжджену музичними критиками фразу – почувши цю музику, Ви вже ніколи і ні з чим її не сплутаєте. Дітище театрала, батька театру «Дах» Влада Троїцького – ДахаБраха – взагалі унікальне. Зовсім непопулярне звучання вони перетворили на дуже стильний фолк, з елементами ембіенту. Вокал заворожує – не октавами і високими нотами, а своєю «мантровістю» і навіть магічністю.

Четверо учасників – Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська і Марко Галаневич плюс гуцульський барабан, джамбе, дарбука, віолончель, дитячі гармошки, діджеріду, акордеон, гармошка, тромбо, бугай і гонг – це ДахаБраха. Хоча ні, це не все. Кожен їхній виступ – маленька театральна вистава, з етно-вбраннями і спочатку дивною, а ближче до середини вже зрозумілою, візуалізацією і перформансом.

Portmone – такі ж нетипові і багатьом незрозумілі, як і ДахаБраха. Білоруси Олексій Ворсова, Олексій Ванчук і Сергій Кравченко грають на акордеоні, бас-гітарі і перкусії. На українців схожі мантровістю, атмосферністю і перевагою змісту над формою. Їхня музика не годиться для того, щоб, клацнувши на плеєрі «Старт», побігти в метро. Цю музику потрібно побачити. А для цього – розслабитись і включити уяву.

Разом два гурти створили просто божевільну суміш. Грають вони на сцені одночасно і, не знаючи, можна подумати що виступає одна велика команда. Видає тільки різна сценічна одіж.

Тож, якщо Ви втомилися від усього, що відбувається навколо, від однотипної музики і щодня однакових емоцій – приходьте на концерт. Початок о 19-30. Вартість квитків, які ще можна купити на parter.ua чи на kvytky.ua, 120-320 гривень.