Насолодіться грою Меріл Стріп у "Залізній леді"

Міла Артюх
1 березеня 2012р. 12:35

Насолодіться грою Меріл Стріп у "Залізній леді"

Шлях кожної людини рано чи пізно зупиняється на роздоріжжі направо родина, прямо кар'єра, назад шляху немає. А якщо від цього рішення життя зміниться не лише у маленькій родині, а у цілої держави? Але не слід забувати про роки старості, які ти можеш провести у самотності. Гордій, мудрій, але самотності.

У фільмі "Залізна леді" головна героїня Маргарет Тетчер - колись глава британського уряду, а зараз звичайна втомлена життям пенсіонерка щоденна реальність якої складається з "ілюзійного" світу спілкування з померлим чоловіком та спогадів про час влади та слави.

"Залізна леді" - це не документалістика, не трилер і навіть не історична драма. Фільм портрет, який розкриває особистість та душу головної жінки планети 80 років 20 століття. КартинарежисераФіллідиЛлойдісценаристаЕбіМорганамає традиційнуструктуруоповіді,яка розкриває рамкиісторії додаючиепізодичніретроспективніпоглядина життята кар'єру Маргарет Тетчер. Автори фільму додають людяності знаковійфігурі20століття, яку досі очевидці її правління сприймають як політичного диявола у спідниці.

Сюжет

Наші дні.Літняжінка зхворобоюАльцгеймеранаранніхстадіях,неспішно купує у магазині пінтумолоката повертаєтьсядодому. Такденьзаднем,проходить життяколисьпершої жінкипрем'єр-міністраВеликобританії -МаргаретТетчер, періодичноперериваючисьвізитамипримариїї колишньогочоловіка. Вона розмовляє з привидом, свариться, пригадує минуле. Кульмінаційний момент фільму - це її спогад про пропозицію вийти заміж та її відповідь: «Добре,- але ти мусиш усвідомлювати, що я ніколи не буду однією з цих жінок… Я ніколи не буду просто дружиною! Я вважаю, що життя, людське життя має містити більше, ніж просто прибирання, приготування їжі і виховування дітей! Я не збираюся померти, миючи якусь там чашку!». Фільм розкриває шлях жінки-політика до самотньої пенсіонерки. Стосунки з близькими людьми, політичні рішення, що змінювали політичний курс усієї планети, діалоги з чоловіком-примарою. Фільм сканує душу Маргарет Тетчер та показує все те, що ховає холодна маска "залізної леді".

Критика фільму від самої Тетчер

Сама 86 річна Маргарет Тетчер у розмові з журналістами повідомила, що негативно ставиться до ідеї створення фільму про неї. Вона повідомила, що засмучена тим, що її "видатна кар'єра" стала розвагою, а Меріл Стріп "не змогла втілити на екрані реальний образ". За порадою лікарів, кілька років тому екс-прем'єр, яка пережила серію мікроінсультів, перестала брати участь у публічних заходах і відійшла від громадської та політичної діяльності. Декілька місяців тому Тетчер у твердила проект церемонії власного похорону. Вона вирішила відмовитися від низки державних почестей під час церемонії, зокрема, від прольоту військових літаків і громадянської панахиди за участю широкої громадськості. Згідно з волею Тетчер, тіло має бути віддане землі на кладовищі Королівської лікарні в Челсі поруч з чоловіком Денісом, померлим у 2003 році.

Бойкот стрічки від свідків правління Тетчер

Жителі шахтарських регіонів на півночі Британії влаштували бойкот фільму. Вони протестують проти "невідповідності" образу у фільмі з реальними "жорстокими та бездушними" діями екс-прем'єра у 80-роках.

“Вона не мала жодного співчуття ані до сімей, ані до хворих, ані до людей, які опинилися у складному становищі”, – розповіла Гілларі Кейв, учасниця шахтарського страйку, що тривав упродовж року.

В свою чергу глава уряду Великобританії Девід Кемерон вважає передчасним вихід на екрани фільму "Залізна леді". "Це зразок фантастичної акторської гри Меріл Стріп, але неможливо зрозуміти, чому цей фільм треба було випускати саме зараз. Він вийшов більше про старіння і прояв старечого недоумства, ніж про чудового прем'єр-міністра", - зазначив Кемерон.

На його думку, творці картини "могли б випустити його в інший час". Кемерон також висловив сподівання, що його власне життя і кар'єра "ніколи не з'являться на екрані".

Меріл Стріп під маскою "залізного прем'єра"

Заради зйомок у фільмі та акторці Меріл Стріп довелося на півроку перебратися в Лондон та переслухати всі виступи Залізної леді часу правління. Також у процесі підготовки до своєї ролі Меріл Стріп в січні 2011 року відвідала одне із засідань палати Громад британського парламенту. Там вона спостерігала за дебатами між прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном та лідером опозиції Едом Мілібендом.І як підтверджують факти основані на преміях на нагородах, перевтілення Меріл Стріп у Маргарет Тетчер було вдалим: статуетка Оскар в номінації "Найкраща жіноча роль", Золотий ведмідь "За досягнення в кіно", Золотий глобус "За найкращу жіночу роль", нагорода від голівудських кінокритиків "Найкраща акторка року".

Загалом, Меріл Стріп є однією з рекордсменок церемонії Оскар - в її кіноактиві 17 номінацій. Ніхто з її колег не претендував на Оскара так часто. До цієї цифри наблизилися лише Джек Ніколсон і Кетрін Хепберн. У них за всю кар'єру назбиралося по 12 номінацій. У скарбничці актриси вже є дві статуетки - за головну роль у стрічці "Вибір Софі" і роль другого плану в картині "Крамер проти Крамера".

Теги: "Залізна леді" , Меріл Стріп , Маргарет Тетчер , Кіно