Дитсадки Києва забиті всупереч обіцянці Табачника

Максим Опанасенко
2 грудня 2010р. 12:08

Дитсадки Києва забиті всупереч обіцянці Табачника

У Києві зараз 130 дитсадків в яких дітей на третину більше, ніж вони можуть вмістити.

Про це повідомляє Головне управління освіти столиці.

Минулого року таких садків було 104, позаминулого – 84.

Контрольно-ревізійне управління має свої цифри. За їхнім дослідженням, в Києві 173 тисячі дітей до шести років. А загальна кількість місць в дитсадках – 81 тисяча.

Бум записування дітей у дитсадочку почався у червні. Тоді Рада ухвалила закон, за яким всі 5-літні діти обов’язково мають відвідувати садочок. Пізніше, міністр освіти Дмитро Табачник пояснив «Свідомо», що силою дітей заганяти не будуть і не вимагатимуть документів при вступі в школу. Попри це, за дослідженням «Свідомо», зростання вже в липні-серпні місць в більшості дитсадків усіх районів Києва не було.

Що робити з дефіцитом місця в садочках? У серпні Дмитро Табачник пообіцяв «Свідомо», що всі діти у вересні матимуть змогу піти в дитсадок. І наказав усім управлінням освіти – ремонтувати непрацюючі і повертати з приватної власності орендовані підприємцями дитячі садочки.

Скільки їх повернулося у Києві? З серпня по листопад - два дитячі садочки – 320 і 434 на Нивках. Перший вміщує 220 дітей – 12 груп, другий – 75 дітей - 4 групи. За даними того ж таки Управління освіти тільки для 5-річних дітей, яких в місті 2 150, не вистачає 108 груп.

Зараз в столиці 678 дитячих садочків. З них -  112 непрацюючих.