Українська Вікіпедія-перша за ростом відвідувань

Максим Опанасенко
2 грудня 2010р. 14:07

Україномовна он-лайн енциклопедія Вікіпедія вийшла на перше місце в світі за ростом відвідуваності користувачів Інтернет.

Статистику за минулий місяць дає український відділ організації «Вікімедія», яка володіє правами на Вікіпедію в усьому світі.

У листопаді українську Вікіпедію відвілало на 64% більше людей, ніж за аналогічний період 2009 року. За цим показником вона обігнала російську (+55%), індонезійську (+39%), та арабську (+37%) Вікіпедії і вийшла на перше місце в світі.

У листопаді в українській версії онлайн-енциклопедії було переглянуто майже 30 мільйонів сторінок, завдяки чому вона зайняла 24 місце серед мовних версій Вікіпедії у світі. 

Минулого року екс-міністр освіти Іван Вакарчук закликав професорів і студентів долучатися до створення наукових статей на українській Вікіпедії. Після приходу на посаду міністра освіти Дмитро Табачник продовжив цю лінію – він заявив про обов’язок кожного науковця написати статтю до енциклопедії, а студентам-дописувачам обіцяв пільги в навчанні.

Зараз в українських навчальних закладах до Вікіпедії ставляться скептично. Матеріали, взяті і підготовані студентами з цього джерела, деякі викладачі і вчителі відмовляються слухати взагалі. Чому? Академік НАН України Віктор Грінченко на одному з засідань науковців у Міністерстві освіти зробив експеримент – спочатку відкрив розроблену з докладністю підручника чи монографії англомовну статтю "Wave", дещо гіршу, але цілком пристойну російськомовну статтю "Волна", і україномовну статтю "Хвиля" -  обсягом у півсторінки, яка перебуває лишень на початку свого створення.

"Вікіпедія" – он-лайн довідник, де кожен читач може написати, або відредагувати статтю -  підтримується 250 мовами. Англійською у "Вікіпедії" є 3180000 статей, німецькою - 1019000, французькою - 908000, польською - 673000, російською - 489000, українською – 188000. Кожного дня в українській версії з’являється по 200 нових статей. Якість більшості з них – сумнівна.