Подивіться кращі фільми Французької весни

Софія Кущ
6 квітня 2012р. 9:14

Подивіться кращі фільми Французької весни

Відсьогодні у кінотеатрі "Київ" тиждень допрем'єрного показу кращих фільмів Французької весни.

І хоч ці стрічки у нас ще ніхто не бачив, "Свідомо" розпитало кінознавця Євгенія Захарова (Києво-Могилянська Академія) на який фільм у першу чергу варто сходити. "Французьке кіно - це як молоде вино. Його коли п'єш - не помічаєш, тобі подобається терпкий та легкий його смак. Але  варто тобі тільки трохи почекати і піднятися на ноги - отут воно вже повністю показує свою силу... Те саме і з французьким кіно. Воно легке, необтяжливе. Але після виходу з кінотеатру може так дати по голові, що мало не здасться... Потім можна ще довго думати над стрічкою, прокручувати епізоди". Серед програми допрем'єрного показу Євген Захаров радить таке.

Що дивитися 

“Курча з чорносливом”. "Це стрічка про кризу середнього віку. Думаю, це буде близьке кожному, бо неминуче торкнеться" - каже пан Євген. Курча з чорносливом - улюблена страва головного героя картини (але попри поширену думку шлях до його серця через шлунок не лежить). Він не надто успішний 47-річний музикант, якому у молодості довелося відмовитися від великого кохання. Сенсом всього його життя стала музика. Тому зламана некоханою дружиною скрипка стає останньою краплею, яка допомагає йому зрозуміти, що життя прожите абсолютно дарма, тому він починає діяти…


У багаторазово титулованій стрічці “Мистецтво кохати”, яка дуже припала до смаку французам, розказано 5 різних історій про любов у різних поєднаннях. Вони переплелися і, в розв'язці - склали одне ціле. Правда, не новий прийом? Можливо, але стрічка дуже зворушлива  і точно не нудна і не попсова. Всі герої фільму хочуть, по суті, одного: знайти свою єдине кохання. Скажете - прогнозовано?Та хіба не того хоче і кожни з нас? Любов, пристрасть, гармонія, щастя… Це комедія, яка знайде відгук в кожному серці.


3-тій і останній фільм, який порадив наш кінознавець - “Сфера чаклунства”. Це сімейний фільм, на який сміливо ожна рушати всією родиною. Стрічка про неймовірно зворушливу історію дружби хлопчика і дівчинки, обрамлена красою живої природи від творців  фільмів “Мікрокосмос” та “Генеза”. Починаючи з “Мікрокосмосу”, Клод Нурідзані і Марі Перену відкрили для нас дивний світ, невидимий неозброєним оком. Зі “Сферою чаклунства” вони пішли ще далі, талановито розкривши природу так, ніби ми її бачимо вперше.


Окрім цього, у кінотеатрі "Київ" можна придбати квитки на такі фільми: “Незакінчений роман” (це історія двох дорослих людей, які не змогли зберегти свої почуття та почати життя з нової сторінки);

“Управління державою” (смішний "венигрет" з сюжетів про французького чиновника, аварію на дорозі, веселого крокодила та пристрасну брюнетку). І останній фільм - “Поліція” – представник французького “кримінального” кіно (старші брати фільму: “13 округ”, “Пророк” і “Ворог держави”). Працівники відділу захисту дітей – не герої і не ангели у плоті. У кожного з них є свої "скелети в шафі". “Поліція” – це стрічка, яку мають оцінити глядачі, що поважають відверте та серйозне кіно без жодних табу і забобонів.

Ціни на квитки від 30 до 60 грн. Попередньо забронювати чи замовити квиток можна тут. У Києві покази будуть до 10 квітня включно, потім стрічки вирушать до Львова, Донецька та Дніпропетровська.