У суботу -відкривайте скульптуру Лотоса на Майдані

Софія Кущ
6 квітня 2012р. 14:43

У суботу -відкривайте скульптуру Лотоса на Майдані

У суботу, 7 квітня (початок о 19:30), на Майдані Незалежності встановлять 10-метрову скульптуру "Золотий Лотос". Її спеціально для Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012, зробив корейський художник та дизайнер Чой Джонґ Хва.

Такі “міські скульптури” Чоя Джонґ Хва вже прикрашали міста під час міжнародних культурних та суспільних подій. У 2005 році лотоси-гіганти виросли у Венеції. Жовтий лотос був виставлений на олімпійському стадіоні в Пекіні під час Олімпіади 2008 року. Влітку 2010 року художник представив чотириметрові лотоси в Сіднеї, а кількома місяцями раніше – в Токіо. Встановлення "Золотого Лотоса" на Майдані Незалежності має на меті продемонструвати мешканцям приклад того, як можуть співіснувати мистецтво та міський простір та довести, що мистецтво є доступним для кожного.

Музеї та галереї – не єдине місце для художніх творів. Перша Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE не дарма починається зі встановлення Лотоса, адже одна з основних цілей проекту – підтвердити, що світ мистецтва належить кожному і він скрізь.

Після відкриття на Майдані (де він пробуде близько місяця), Лотос переїде до Мистецького Арсеналу, до головної експозиції Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012.


 

Теги: Київ