Чи справді Speak Up обманює киян на акціях

Максим Опанасенко
11 квітня 2012р. 0:13

Чи справді Speak Up обманює киян на акціях

На прохання читачів, «Свідомо» почало перевірку скарг на популярні в Києві товари і послуги.

До нас звернулася студентка Катя. Дівчина переконує – широко розрекламовані курси англійської мови Speak Up обманюють потенційних клієнтів на акціях.

Ми взялися це перевірити.

Що пропонують у Speak Up

 

«Плати половину – отримуй все!», «Не сподобалося – отримай гроші назад!», «Даруємо місяць безкоштовно!».

Сітілайти на ескалаторі метро «Золоті Ворота» забиті пропозиціями від Speak Up. Останній – про безкоштовний місяць навчання – Катя і побачила. Вирішила – треба піти і записатися, тим паче – нічого не втрачаєш. Виявилося, що просто ходити на навчання місяць і не платити – не можна. Потрібно набрати велику кількість курсів, на кожен з яких дадуть маленьку знижку. В сумі вони становитимуть вартість місячного навчання.

Перевірку ми вирішили почати з ціни на навчання в Speak Up. На офіційному сайті Speak Up в розділі «Ціни» жодних цифер Ви не знайдете – тільки запрошення на безкоштовне тестування Вашого рівня знання мови і співбесіду з менеджером. «Після цього ми підберемо Вам найбільш підходящий курс і визначимо ціну». Телефонна розмова з цим самим менеджером результату теж не дала – протягом десяти хвилин ввічлива дівчина повторювала все викладене на сайті. Ціну не назвала.

Тоді ми записалися на тестування. Пройти його можна в будь-який зручний для потенційного клієнта час – з 7-30 до 21-30 з понеділка до неділі. Після короткої реєстрації на сайті, нам одразу перетелефонував оператор щоб підтвердити заявку. Спілкуватися з ним довелося ще раз за день до тестування, і раз в день тестування. Дівчина перепитувала чи пам’ятаємо ми про запис на тестування.

«Хочеш сертифікат на 250 гривень в Watsons? Приводь друга в Speak Up! Скільки друзів – стільки сертифікатів!» - таке оголошення зустрічає клієнтів на дверях мовної школи.

На вході клієнтів зустрічає секретар, котра одразу протягує маленьку анкету. Сюди треба вписати ім’я-прізвище, адресу і те, звідки Ви дізналися про мовну школу. Сучасний ремонт, багато техніки, усміхнені дівчата, фірмові наліпки скрізь.

«Мене звати Карина. Я менеджер. Максиме, йдіть за мною!» - запрошує на співбесіду та сама менеджер, що кілька разів дзвонила.

«Половина занять з викладачами, половина – мультимедійні, з комп’ютером. Відвідувати можете в будь-який зручний час, ми працюємо весь тиждень, з самого ранку до вечора. Плюс, ми даємо Вам ще страховочний місяць. Один курс зазвичай триває півтора-два місяці, в залежності від того, скільки разів на тиждень Ви будете приходити. Якщо не будете встигати всю програму за цей час потягти, то ще місяць Ви маєте в запасі. Ну а тепер – тест. Який у Вас приблизно рівень – від одного до п’ятнадцяти?».

Обравши 6-й, середній, сідаю за комп’ютер. Чотири блоки завдань – на знання граматики, словниковий запас, розуміння мови і вимову. За двадцять хвилин проходжу тест. На нього найбільше скарг серед Інтернет-аудиторії, що навчалася тут. «Занадто легкий», «Однаковий для початкового і для професійного рівнів», «Втрата часу». Що цікаво, свій результат можна роздрукувати і взяти собі, але не можна подивитися – де і які помилки ти допустив.


 

Попри те, що востаннє англійською користувався півроку тому, на парах, і перед заняттям нічого не повторював, комп’ютер тут же видає «мій» результат – рекомендовано починати з 6 курсу. «Дуже непоганий рівень!» - каже Карина і починає щось креслити на аркуші. «Якщо Ви запишетеся одразу на рік – тобто з шостого по дванадцятий рівень – то це коштуватиме 13 900 гривень. Якщо менше курсів – то більша платня. А взагалі є ще різні пакети – ранковий, вечірній, безліміт».


Один-нуль. Вільне відвідування – «у будь-який зручний для Вас час» - насправді не дуже вільне. Все залежить від пакета занять, які Ви оберете. Дешевші «ранок» і «вечір» дозволять Вам займатися або вранці, або ж ввечері. Дорогий «безлім» дійсно вільний.

Ще майже годину Карина розповідає про численні переваги навчання в Speak Up. Переконавшись, що я погоджуюсь на всі вигідні пропозиції, дівчина обирає для мене річні курси і на листочку ручкою пише – до сплати 13 500 гривень (для порівняння – стільки ж коштує рік навчання студента-контрактника в університеті Шевченка). Якби я попросив тільки один курс навчання, то мав би за два місяці сплатити 4 500 гривень. Якби привів друзів – ще мінус 10 відсотків. Два-нуль. Претензії Каті виявилися справедливими. Акція зі знижками тут постійна – така політика закладу. Але їх Ви отримаєте, якщо наберете купу курсів і заплатите значну суму.

Це все, що мені вдалося дізнатися. Решта цін – у Карини на моніторі. Побачити їх можна тільки краєчком ока, тож порівняти різні пакети – складно. Дівчина вимагає в мене паспортні дані, миттєво забиває їх в комп’ютер і вже записує мене на перше заняття. Сплатити обіцяю безготівково. Частинами, за кожен курс окремо, платити не можна – тільки повний платіж. Якщо вирішу покинути навчання – обіцяють повернути решту.

Паралельно з власною перевіркою, ми звернулися у соціальних мережах до користувачів, які мали справу з цією мовною школою, і провели опитування – «Speak Up – хороша школа чи ні?». Вісім киян, котрі за останні два місяці приходили на співбесіду чи вже навчалися в цій школі, відповіли «ні». Двоє запевнили – «хороша».

Ще раз наголосимо – ми не перевіряли саму якість навчання у Speak Up. Ми продовжуватимемо перевірку мовних курсів. Тож, якщо Ви маєте конкретну скаргу на цю або іншу зі шкіл – ми радо за це візьмемося. Повідомляти нас можна на електронну адресу m.opanasenko@gmail.com

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

Теги: Мовні школи , Speak Up , Київ