Кияни знову вийшли захищати Андріївський узвіз

Марина Васильєва
21 квітня 2012р. 15:45

Кияни знову вийшли захищати Андріївський узвіз

В суботу, 21 квітня, небайдужі кияни вдруге вийшли на захист Андріївського узвозу. Перша схожа акція відбулася близько двох тижнів назад, коли стало відомо, що за ініціативи Рената Ахметова було знесено три будинки навпроти музею Булгакова.

На заході людей зібралося чимало — близько 400 осіб. І не дивлячись на не найкращі погодні умови (під час акції пішов сильний дощ), більшість залишилася до самого кінця.

Олесь Доній (праворуч)

Протестуючих підбадьорювали своїми піснями гурти Даха Браха і Тінь Сонця. Виступив і доволі відомий культурний діяч Артем Полєжака. Він символічно зачитав вірш Василя Симоненка "Ти знаєш, що ти — людина?". Також свою думку висловив гонщик Олексій Мочанов.

Даха Браха

 

Лідер гурту "Тінь сонця"

Історик Михайло Кальницький зачитав документи, згідно з якими було погоджено будівництво торговельно-офісного центру Рената Ахметова на Андріївському узвозі. З них видно, що рішення про руйнування будинків було погоджено Мінкультом.

"Тут є багато людей які бояться слова "політика". Я теж боюся. Але давайте будемо чесними один з одним — ми вже давно з нею пов'язані", - говорить координатор "Свідомо" Єгор Соболєв. Далі закликає людей, аби ті не боялися захищати свої права і інтереси. Зазначив, що такі мітинги мають бути неодноразовими і що паралельно з ними мають відбуватися ще якісь, більш радикальні, дії.

Як бачимо, Єгор Соболєв прийшов не один :)

Під час акції люди скандували "Банду геть!", "Зупини руїну – поверни країну", "Київ належить нам", "Ні руїні!", а також роздавали різні брошури, серед яких була доволі актуальна з порадами як захиститися від міліцейського свавілля.

Депутат Київради Олександр Бригинець

Олександр Данилюк

Олег Слабоспицький

Телеведучий Віталій ПортніковНедалеко від сцени було розтягнуто полотно, на якому всі охочі могли написати свої вимоги до влади. Організатори запевнили, що після заходу віднесуть його до КМДА.

На відміну від попереднього мітингу, міліції було небагато. Сутичок з ними не відбувалося. Захід закінчився мирно.

Теги: