Рада зберегла єдиний податок

Маша Землянська
2 грудня 2010р. 16:45

Рада зберегла єдиний податок

Верховна Рада залишила єдиний податок для підприємців, ухваливши новий Податковий кодекс з усіма змінами внесеними президентом.

За проголосувало 268 депутатів - 176 від Партії регіонів, 7 від Блоку Юлії Тимошенко, 13 від Нашої України-Народної самооборони, 26 від Комуністичної партії, 20 від Блоку Литвина та 26 позафракційних депутатів.

«Вважаю за необхідне зберегти чинну спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», - написав у своїх правках до Кодексу Віктор Янукович.

Відтак малий бізнес і надалі сплачуватиме щомісяця єдиний податок, що не перевищує 200 гривень.

Крім того новий Податковий кодекс не заборонив переходити на сплату єдиного податку людям десятків професій: водіям маршруток, ріелторам, бухгалтерам, юристам, приватним детективам, торговцям бензином, горілкою, рекламістам, антикварникам, усім, хто торгує вроздріб через Інтернет. А також тим, хто більше половини доходів отримує від одного партнера – це якраз ті люди, яким їхній реальний роботодавець платить зарплату як підприємцям.

Також Рада за ініціативи президента розширила обмеження у використанні найманих працівників з однієї людини до чотирьох.

"Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб", - дозволяє новий Кодекс.

Президент також змінив і пункт про податкову заставу. Відтак вона поширюється на майно, вартість якого дорівнює сумі податкового боргу. Тоді як до поправок Януковича Кодекс дозволяв, щоб вартість застави могла бути вдвічі більшою за борг.

У вівторок, 30 листопада президент ветував Податковий кодекс, власне про що його вже дев’ять днів просили мітингуючі на Майдані підприємці.

Проте рішення Януковича не задовольняє вимоги мітингувальників. Адже підприємці сподівалися не на зміну нового Кодексу, а повне його відхилення.

Крім того, вчора з'явилася інформація, що уряд домовився з частиною підприємців щодо внесених президентом пропозицій до Кодексу. Натомість хто представляв на цих переговорах підприємців, уряд не повідомив. У відповідь протестуючі на Майдані заявили, що не визнають жодних домовленостей.