Приводьте дітей погратися з роботами

Віталій Філоненко
24 квітня 2012р. 10:56

Приводьте дітей погратися з роботами

Насправді, Євро стартує не у червні, як ми того всі чекаємо, а трохи раніше – 28 квітня. І не на оновлених стадіонах-гігантах, а в Палаці спорту. А футболісти, які візьмуть в ньому участь, не скаржаться на інфраструктуру і умови проживання. Бо вони… роботи!

Вже в цю суботу Київ прийме Всеукраїнський фестиваль робототехніки «Robotica 2012». Найвидовищнішим його дійством стане саме роботофутбол. Пограти в нього до Києва приїдуть діти-конструктори з усього світу. Що ще чекає відвідувачів фесту і чому варто туди піти – читайте далі.

Що варто побачити на фестивалі

Фестиваль ділиться на кілька частин.

Перша – міжнародний чемпіонат з футболу роботами. На невеличкому полі м’яча ганятимуть напхані двигунами і інфрачервоними датчиками плоди дитячих фантазій.  Основне правило, як і у звичному футболі, запхати м’яч у ворота супротивника. Один робот стоятиме на воротах, один – польовий гравець. М’ячик теж обладнаний датчиком – для того, щоб роботи його «бачили». Роботам можна допомагати руками, але більшу частину матчу вони відіграють самі. Ця гра шалено популярна у світі і кожного року проводяться чемпіонати. Минулого року наші винахідники на міжнародній олімпіаді в Абу-Дабі грали аж у фіналі. Відео про цей матч можна подивитися тут.


 

Друга – Всеукраїнська олімпіада з робототехніки. Її учасники готували і реєструвалися заздалегідь. В суботу їх поділять на групи за віком. Роботи, створені руками молодшої групи, повинні будуть розставити тенісні м’ячики в певному порядку.


Середньої групи – перевозити різнокольорові циліндри. Старшої –розставляти м’ячики на постаментах. «Навчити» свого робота таким фокусам – дуже довга і кропітка справа. Тому, на перший погляд примітивні завдання, перетворяться у справжній батл. В кожній з груп визначать і нагородять переможця, який представить Україну вже на Всесвітній олімпіаді.

Що в Україні з винахідництвом

З мізками в українських винахідників і програмістів все дуже навіть в порядку. Минулого року Україна стала четвертою в світі – після США, Індії та Росії – за кількістю програмістів.

Тоді ж - у 2011-му - всім відома Microsoft підтримала одразу десять українських проектів. Так, компанія Synchropolis створила однойменний сервіс усних онлайн перекладів через Skype. Користувачі можуть «включатися» в розмову і синхронно її перекладати.

А ще одна молода компанія з Харкова — Digital Cloud Technologies — розробила і запустила кілька ігор і програм для мобільної версії системи Windows.

Всі  вони або вже працюють або ж скоро стартують під лейблом Microsoft’а.

Тому дитяче роботоробство – це не тільки прикольна забавка. Розібравшись з конструкторними алгоритмами, можна пробувати створити щось вже для великих компаній.

Як потрапити на фест 

Ніякого попереднього запису на фестиваль немає. Всі, хто прийде, зможуть дивитися, торкатися, бавитися, вболівати і захоплюватися:) Майстри роботоробної справи протягом всього дня проводитимуть безкоштовні майстер-класи з виготовлення кіборгів, «роботофутболісти» дозволять бажаючим погратися із собою, а виставлені моделі роботів чекатимуть на розглядання і обмацування дітей:)

Ось орієнтовна програма заходу:


Вхід і всі заходи – безкоштовні.

 

Теги: