Знайомтесь з героєм: Допомагає безхатнім тваринам

Ілона Воронцова
30 квітня 2012р. 11:27

Знайомтесь з героєм: Допомагає безхатнім тваринам

Оксана Чернецька – за фахом біолог. Любить скаладити пазли Мальдівських островів, обожнює плести гачком, вишиває хрестиком. Також бореться за життя безхатніх тваринок та допомає їм знаходити нові сім’ ї вже протягом п’яти років.

Чому ви вирішили займатися долею тварин?

Просто завжди було шкода їх. В дитинстві - тварин, а тепер усіх - і дітей, і пенсіонерів. Коли була мала, то приносила з вулиці горобців, які вже помирали. На морі завжди зносила медуз назад у воду, з подружкою кошенят прилаштовували в молодших класах - взяли коробку і ходили від квартири до квартири пропонуючи всім - і їх брали - певно шкода було діток. Зараз розумію, як ми ризикували - добре, що батьки досі про такі витівки не знають. 

Як саме ви допомагаєте?

Прилаштовую цуценят та кошенят з вулиці, стерилізую безхатченків. Намагаюся знайти сім'ї дорослим безхатченкам - це, звісно, складніше. Ще пропагую захист тварин серед знайомих. Дуже приємно, що у кожного з моїх співробітників є вже по 2-3 тваринки, які позбулися дому. І це не тільки собаки і коти - це, наприклад, кролик, шиншила, папуги. І не тому, що я просила (хоча і такі є), а просто - побачили і не змогли пройти повз.

Як довго ви займаєтесь волонтерством і скільки тваринок прилаштували?

 Так "конкретно" – вже 5 років. За цей час прилаштувала більше 200 тваринок. За минулий рік - 45 собак. Серед яких більше 20 ті, яким більше року.

До 25 років я не знала про існування притулків для тварин в Україні (думала, таке лише за кордоном). Потім, з гурту "Я також хочу жити" дізналася про Гостомельський притулок для тварин і одразу ж захотіла допомогти - я побачила, що можна не лише підгодовувати на вулиці, що можна знаходити їм дім, можна взагалі змінити ситуацію в країні. І стала допомагати. Саме з цього часу і вважаю себе волонтером


 

Скільки особистого часу це займає?

Складно сказати. Буває, що тільки своїх підопічних погодую, - і все. А буває, що і цілу добу - ні хвилини немає вільної.

За які кошти здійснюєте допомогу?

Звісно, все це більшою частиною - власним коштом. Іноді (коли зовсім скрутно, але допомогти хочеться) - звертаюсь за допомогою до читачів  ось цього форуму http://forum.ua-vet.com , які часто відгукуються. Але, як би не було - завше більша частина коштів - власні.

Ви протидієте винищенню вуличних тварин перед Євро?

На жаль, реально протидіяти ми можемо лише мітингами, вимогами до влади. Але тут нам обіцяють що все буде гаразд, а вже на ранок містом котиться хвиля нових отруєнь. Та ми не здаємося. Іноді, доводиться відпрошуватися з роботи, а іноді- мінятися вихідним. Але на таких заходах бути необхідно - щоб бачили - це РУХ, а не купка пенсіонерок, які ніяк інакше не можуть провести вільний час.


 

А ви собі додому берете тваринок з вулиці?

Ні, додому я вже брати нікого не можу - в мене вже 3 собаки, кішка, кролики, щурики та багато інших тварин - всі колись були безхатченками. В мене кімната 14 метрів - я банально, не зможу забезпечити карантин.


 
Вам хтось допомагає піклуватися про тварин?

Чи є в мене "команда"? І так, і ні. Співробітниця (у якої міні-притулок був на 44 собаки в квартирі) попросила директора дозволу через нашу роботу (ми працюємо в зоомагазині )прилаштовувати собак з її притулку. Ми розмістили кліточку, посадили там собачку і почалось. Звичайно, всі співробітники втягнулись у гру "прилашутй собачку" На жаль,  санепідемстанція заборонила тримати собак на роботі. Вони навіть причину пояснити не змогли.Та сказали, що якщо ми не заберемо собаку протягом дня,то заплатимо штраф у розмірі понад 10000 грн. Ми і забрали назад до притулку.

Тому однодумцями я їх можу назвати - вони завжди раді допомогти. І я їм за це дуже вдячна


 
 Як ваші рідні ставляться до того, що ви робите?

Рідні до моїх "хоббі" ставляться спокійно - не протестують - і це головне. Мама, наприклад, чекає, що це все мине. Тато - що стерилізацією я калічу тварин - ніяк не можу довести йому протилежне - він досить впертий. Чоловік цілком підтримує, але в притулок їздив зі мною лише раз - коли ми шукали в КП "Притулок для тварин" в смт Бородянка моїх підопічних. Ось так.

 

 

 

Теги: