Сходіть подивитися фото у "Своїй кімнаті"

Софія Кущ
4 травня 2012р. 11:26

Сходіть подивитися фото у "Своїй кімнаті"

Центр візуальної культури переїхав у кінотеатр "Жовтень" і відмітив це відкриттям фотопроекту Євгенії Бєлорусець "Своя кімната". 

Це виставка про непросте повсякденне життя людей. Зокрема про сучасні ЛГБТ, що живуть в Україні, долаючи щоденні утиски. Фотохудожниця Женя Білорусець мандрувала Україною та фіксувала на плівку реальне, щоденне життя квір-сімей, що часто потерпають через свою гендерну ідентичність.
І сама Женя "проповідує" квір – політичну позицію, яка відстоює альтернативу до панівного бінарного ( як наприклад, жіноче/чоловіче, норма/відхилення). 

"Своя кімната" - серія документальних портретів та свідчень героїнь та героїв. Через фрагментарні кадри побуту, буденних радощів та переживань, ми можемо зрозуміти ці історії. Ми зазираємо за завісу, що відділяє особисте життя від публічного.
Євгенія Білорусець: "Шокує мовчання. Саме воно розкроює суспільство на дві частини за ознакою того, якої статі люди об’єдналися в одну сім’ю. Припис мовчання створює дві групи: тих, кому можна говорити про своє особисте життя, і тих, кому заборонено його озвучувати".


Зробити невидиме видимим - ось чого прагнула Євгенія і вибрала для цього шлях нейтральної зйомки та діалогів. Оприлюднити приховане, долаючи мовчання та відчуження, відкриваючи замкнений простір.


фото з відкриття проекту "Своя кімната"

Альбіна і Марія виховують доньку. У дитячому садочку склад такої сім'ї засуджується, звісно, неофіційно. Маленька Оля часто чує від ровесників образи, повністю не розуміючи причину. Для неї - її сім'я є нормальною. Вона росте в турботі та любові. /До речі, сама 5-річна Оля цілком "нормальна": грається ляльками, носить спіднички та мріє про Кена для Барбі/

На жаль, сьогодні рівень гомо- та трансфобії в Україні є настільки високим, що для гомосексуальних та транссексуальних людей можливості самовизначення є дуже обмеженими.
Фобії ці базуються на стереотипах та небажанні дізнатися більше про життя квір-людей. Все чого прагнуть ці люди - свободи вибору та поведінки не тільки у "своїй кімнаті", а й за її межами. Звісно, пам'ятаючи, що твоя особиста свобода закінчується там, де починається свобода ближнього.  

Ще на виставці є документація (фотозвіт) акції протесту "Закривай та архівуй!" проти цензурування роботи Центру візуальної культури та виселення його зі Староакадемічного корпусу Києво-Могилянській академії.
Виставка буде до 20 травня за новою адресою ЦВК: вулиця Костянтинівська, 26. Час роботи: вівторок-неділя, з 12 до 9.


"Своя кімната" є частиною паралельної програми Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012.