Чи справді Воля-Кабель маніпулює трафіком

Маша Землянська
10 травня 2012р. 10:49

Чи справді Воля-Кабель маніпулює трафіком

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари та послуги. До нас звернувся Ігор Пікінер, який скаржиться на телевізійний і інтернет провайдер «Воля-Кабель». Чоловік впевнений - компанія збирає гроші за послуги, які клієнти не замовляють. Ми взялися перевірити історію.

В чому проблема

Бізнес-консультант Ігор кілька років справно платив за послуги Волі - користувався їхнім телебаченням і інтернетом. Торік у червні, забравши з поштової скриньки чергову квитанцію, побачив замість звичних 180-ти гривень, борг у -300.

Звідки така сума? Ігор замовляв у Волі найдешевший інтернет-пакет, за який платив по 40 гривень на місяць. Але замість того, щоб відімкнути абонента від послуг, коли на його рахунку закінчилися кошти - провайдер почав надавати додатковий трафік у борг.

Хто правий

Воля-Кабель з усіма абонентами заключає однаковий і спільний договір. Переглянути його можна тут.


А ось і частина договору, на яку посилається Ігор

У договорі йдеться, що: «Усім Абонентам автоматично надається кредитування у розмірі 100% від Абонентської плати». За бажанням, абонент може відмовитися від кредитування, подзвонивши в контакт-центр. Та сама процедура потрібна, і щоб  замовити додаткові послуги.

Ігор отримав кредит, без згоди на те, не на 100%, а більш як на 500. Крім того, компанія почала знімати кошти за оплату телебачення на рахунок боргу за інтернет.

Власне тому, правник за освітою, вирішив надалі не платити. Але Воля борг прощати не стала. За два місяці Ігор отримав листа від колекторів.

 

Компанія КредитЕкспрес Юкрейн, за даними Реєстру юридичний та фізичних осіб, заснував Падос Балаш. Офіційного сайту компанія не має, натомість про неї часто згадують на форумах. В усіх одна претензія: компанія нахабно і підступно вибиває гроші.

До речі, подібні до листів Ігоря - прямий аргумент до суду. У ньому одразу порушено три статті Кримінального кодексу: 2 стаття 189 про вимагання, стаття 182 щодо порушення недоторканості і приватного життя і на останок - стаття 232 про розголошення банківської таємниці.

Зібравши усі документи докупи Ігор подав до суду. Як запевняє - це справа принципу: «Величезна компанія з такими прибутками, підступно обманює користувачів. Таких як я сотні, а може й тисячі. Тому боротимусь за усіх ошуканих українців».

Але суддя Сергій Коробенко у справі відмовив.


Ігор впевнений, суддя просто закривав очі на його слова. Тому зупинятися не збирається. Вже подав до Апеляційного суду. Усіх, хто має подібну проблему, або просто небайдужий до несправедливості - запрошує на засідання 24 травні на 09.40 ранку, на Солом'янську 2А.

Що робити в аналогічній ситуації? Юристи радять збирати зберігати усі документи та платіжки. Юрист Юрій Мухін пояснює, що спочатку треба зв'язатися з компанією і спробувати з'ясувати чому виник борг - можливо сталася помилка: «Гроші від Вас кому потрібні? Компанії. Тому власне вона має думати, як отримати борг. Якщо ж компанія звертається до послуг колекторів, а ті вдаються до протизаконних методів - тоді вже позиватися до суду треба Вам».

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

Теги: Київ