Вночі міліція розігнала Майдан

Максим Опанасенко
3 грудня 2010р. 8:58

Вночі міліція розігнала Майдан

Фото - з блогу Мустафи Наєма. Рекомендуємо!

Наметове містечко підприємців, що мітингують на Майдані Незалежності проти Податкового кодексу, вночі розігнала міліція.

Про це "Свідомо" повідомив один з учасників мітингу.

"Десь о половині п'ятої ранку нас почали виганяти. Десь 700 міліціонерів викидали людей з наметів, потім - їхні речі. Ламали намети. Ні на які слова не зважали. За півтори години вони витіснили всіх, розтрощили всі намети" - повідомив він. Приблизно десятьох підприємців міліція затримала і повезла з собою.

За кілька годин до цього, підприємці у наметах в центрі міста активно готувалися до штурму їхнього містечка Беркутом - укріплювали і убезпечували намети, розібрали сцену. Вирішуючи - чекати міліцію чи згортати намети самим, голосуванням визначили - чекатимуть до ранку.

Зараз Майдан - з обох боків торгового центру "Глобус" - очеплений міліцією, туди нікого не пускають. Після 3-годинного перекриття, рух по Хрещатику відновлено.

Запис нічних подій телеканалу INTV.UA.

Викинуті з наметового містечка мітингувальники зібралися разом. Керівник виконкому Всеукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності Олег Ахтирський повідомив "Свідомо", що на понеділок підприємці готують новий "сюрприз" владі: "Це буде найбільша акція спротиву цього року. Ми плануємо, що на Майдан вийде 200 тисяч людей".

За словами Ахтирського, вимоги мітингувальників не змінилися - відміна Податкового кодексу, відставка уряду і переобрання депутатів Верховної Ради.

З 22 листопада підприємці розпочали акції протесту по всій країні проти ухваленого Радою два тижні тому Податкового кодексу, який мав суттєво обмежити право групи підприємців, зокрема юристів, бухгалтерів, продавців бензину, цигарок та алкоголю, Інтернет-магазинів використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок. Він також підвищував єдиний податок, що зараз не перевищує 200 гривень.

У вівторок, 30 листопада, президент Віктор Янукович ветував кодекс і вніс до нього ряд правок.

2 грудня Рада проголосувала за закон про Податковий кодекс з поправками президента. В ньому зберігається єдиний податок для підприємців в розмірі 200 гривень і знімається обмеження на перелік професій, які можуть працювати за цією спрощеною системою.