Кияни вимагають

Єгор Соболєв
14 травня 2012р. 14:19

Кияни вимагають

Системні вимоги, які захисники міста висунули після битви за Андріївський узвіз

ПОВЕРНУТИ РОЗДЕРИБАНЕНУ ЗЕМЛЮ!

Прозора ревізія на предмет законності землевідводів на Андріївському узвозі та на інших особливо цінних землях, у історичному центрі за участі громадської комісії, сформованої киянами.

ПОКАРАТИ ВИННИХ У НИЩЕННІ КИЄВА!

Притягнути до відповідальності, в тому числі кримінальної, посадових осіб

Міністерства культури та КМДА:

 за невиконання встановлених законом обов'язків з охорони і збереження пам'яток,

 за бездіяльність, яка призвела руйнування Андріївського узвозу,

 за пособництво будівництвам, що спаплюжили історичний центр Києва

 за ненадання та зняття з об'єктів культурної спадщини охоронних статусів.

РУЙНІВНИКІВ ПОЗБАВЛЯТИ ВЛАСНОСТІ!

У приватних власників, що неналежно ставляться до пам'яток, конфісковувати будівлі. Тих, хто свідомо руйнує пам'ятки – притягувати до кримінальної відповідальності. Змусити відновити зруйновані історичні будівлі, зокрема – садибу Казанського та ін.

БУДУВАТИ В ІСТОРИЧНИХ ЗОНАХ – ТІЛЬКИ ЗА ДОЗВОЛУ ГРОМАДСЬКОСТІ І ЮНЕСКО!

Надавати дозволи на будівництво на території Андріївського узвозу, історичних заповідників та буферних зон пам'яток всесвітнього значення лише за попереднім погодженням проекту з громадською комісією та лише після офіційного погодження з ЮНЕСКО/ІКОМОС.

ЗАКОНОДАВЧО ПОКЛАСТИ КРАЙ ЗАБУДОВНИЦЬКОМУ СВАВІЛЛЮ!

Заборонити вилучення пам'яток з реєстру. Відновити брутально скасований механізм громадських слухань, котрі мають проводитися до прийняття рішення про землевідвід. Відновити механізм попередніх експертиз будівельних проектів органами охорони історико-культурної спадщини, археологічну та екологічну експертизи. Посилити фінансову відповідальність забудовників за порушення.

ВІДКРИТИ КИЇВРАДУ

Зробити вільним вхід громадян до Київради та КМДА. На офіційних веб-сторінках цих органів оприлюднювати усі їхні рішення та поіменні результати усіх голосувань Київради.

Конкретні вимоги

1. Скасувати виділення під забудову дитячого майданчику на вулиці Гоголівській, 7, державний акт та визнати це місце сквером. 

2. Скасувати виділення під забудову землі на вулиці Маяковського, 40-52 та визнати це місце сквером.

3. Припинити вирубку Святошинського лісу та визнати це місце сквером. 

4. Скасувати передачу в оренду скверу Зоїм Космодем'янської на перетині Хмельницького та Гончара, розірвати договір оренди та визнати це місце сквером.

5. Скасувати виділення під забудову землі на Гончара 17/23 та 21, державний акт та договір оренди, та визнати це місце сквером. 

6. Припинити вирубку дерев на Багговутівський, 4 а та визнати це місце сквером.

7. Скасувати усі виділення землі в Павлівському сквері та на Обсерваторній гірці з поверненням громаді дитячого санаторію "Салют". 

8. На місці зруйнованої фабрики "Юність" на Андріївському створити доступний для кожного публічний простір: театр, музеї, галереї, парк скульптур. Проект має бути створено через відкритий конкурс та пройти погодження з громадськістю, ЮНЕСКО та Міжнародною радою з охорони пам'яток та визначних місць.

9. Зберегти стадіон "Атлет" на Печерську.

10. Відновити парк Малишка на Дарниці та повернути усю землю у ньому громаді.

11. Зупинити будівництва 25-поверхівки по вулиці Ревуцького, 7-В, що загрожує дитсадочку, та визнати це місце сквером.