Чи справді ЄШКО вимагає гроші за незамовлені уроки

Максим Опанасенко
21 травня 2012р. 13:01

Чи справді ЄШКО вимагає гроші за незамовлені уроки

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари та послуги. Цього разу ми отримали одразу декілька однакових скарг на компанію «ЄШКО». Шалено популярна наприкінці 90-х, вона і досі займається розповсюдженням самовчителів з різних дисциплін. Киянка Олена переконує – фірма вимагає гроші за ті уроки, які ніхто не замовляв.

Яка система замовлення

На офіційному сайті «ЄШКО» сказано – фірма працює з професійними викладачами з різних галузей – від англійської до бухгалтерської справи. Вони створюють письмові уроки, кожен зі своєї дисципліни, за якими можна самостійно вчитися вдома.

Замовити їх можна через цей же сайт – або в електронній формі, або у друкованій, котрий Вам надішлють листом.

З кожного предмету «ЄШКО» пропонує пробний безкоштовний урок. Його – з англійської мови – Олена і замовила.

За десять днів отримала. Разом з уроками в конверті було повідомлення про використання Олениних персональних даних і бланк на замовлення першого вже платного заняття.

Пробний урок дівчині не сподобався. Проте за якийсь час в поштовій скрині Олена знайшла новий лист від «ЄШКО» - з новим уроком з англійської.

А ще за якийсь час прийшов лист вже від колекторської компанії Вердикт з вимогою заплатити «ЄШКО» гроші і погрозами про різні санкції. Ось він:


 

Злякавшись, дівчина сплатила.

До уваги:

До речі, ця колекторська компанія зареєстрована в Києві, в Оболонському районі, на Московському проспекті, 9, корпус 4а, офіс 502. Належить приватному підприємцю Олександру Кабаку. Окрім ЄШКО, «відстоює» права «Альфа-Банку». Найчастіше дзвонять з номеру 323 01 01.

«Там була дуже невелика сума…Вирішила не влізати в це і вирішила просто заплатити» - каже вона.

Щоб перевірити, чи правду каже киянка Олена, ми звернулися до ЄШКО із проханням надати бланк замовлення дівчини зразка 1997 року. В понеділок нам пообіцяли направити запит в архів. У вівторок – звернутися у четвер або залишити електронну пошту, на яку вони надішлють відсканований документ.


 

У четвер, не отримавши нічого від ЄШКО, ми звернулися до них знову. Цього разу он-лайн консультант компанії знову визнала, що документ не знайдено і порадили лишити номер мобільного телефону.


Бланк замовлення нам так ніхто і не надав - ні через 3-4 дні, ні через тиждень.

Аналогічних історій на Інтернет-форумах ми знайшли кілька десятків. І проконсультувалися з юристами – що робити, якщо така ситуація повториться з Вами.

Що радить юрист

Київський юрист Юрій Мухін каже - отримавши незамовлений товар, одразу зв’яжіться з фірмою, що Вам його надіслала і повідомте про це. Треба казати, що замовлення Ви не робили і відповідно платити не будете, та готові надіслати його назад.

Коли ж справа вже дійшла до колекторів, то тут все залежить від їхньої поведінки.

«Якщо це набридливе телефонування ввечері чи погрози – одразу пишіть заяву в міліцію. Вони не мають право це робити» - каже Мухін, - «Якщо ж це просто якість повідомлення з вимогою оплатити щось – варто просто ігнорувати. Сенсу контактувати з ними і пояснювати, що Ви не жираф – собі дорожче. Хочуть отримати «борг» - нехай ідуть до суду».

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.