Сходіть подивитися на "лайно" в PinchukArtCentre

Софія Кущ
21 травня 2012р. 14:37

Сходіть подивитися на "лайно" в PinchukArtCentre

PinchukArtCentre представив першу персональну виставку Аніша Капура в Східній Європі. Цей прогримівший на весь світ скульптор з Індії привіз у Київ свої найвідоміші арт-об’єкти.

Аніш Капур народився в Мумбаї, живе і працює у Лондоні з початку 1970-х років. Творчість, вважає Капур, будується на метафізичних протилежностях: присутність та відсутність, існування і небуття, відчутним і невідчутними на дотик речами...

Що на вас чекає в PinchukArtCentre

У центрі - спеціально створена монументальна робота зі сталі, в якій втілюється головна ідея Капура про одночасність внутрішнього та зовнішнього в скульптурі. Нажаль, оригінал цієї монументальної скульптури просто не вмістився у PinchukArtCentre. Тому можемо побачити лише зменшену копію, правда відтворену у найменших деталях.


Монументальна робота зі сталі, в реальну величину на вулиці Чикаго

Ще один шедевр Аніша Капура - "Між лайном і архітектурою". Це 12 монументальних нагромаджень, створених завдяки напівавтоматичному технологічному процесу.


"Між лайном і архітектурою"

Далі - "Постріл в кут": гармата, що стріляє снарядами з червоного воску в кут кожні 20 хвилин. Це, мабуть, найдраматичніша робота виставки, йде постійна видозміна, що накопичується та розмазується по стінах і підлозі галереї. Як говорить сам скульптор, тут не твір головний, а взаємодія "Глядач- Гармата - Кут". "Насиллям людство заганяє себе у глухий кут. І з насилля може народитись тільки насилля, зло. Це тупиковий хід."


"Постріл в кут"

Хто такий Аніш Капур

Аніш навчався у Hornsey College of Art та Chelsea School of Art. Він швидко здобув міжнародне визнання, коли представив Британію на Венеціанській бієнале у 1990. Наступного року він став володарем Премії Тернера. Ці успіхи сприяли його стрімкій мистецькій кар’єрі, відтоді він став одним із найвпливовіших митців сьогодення. У 2011 році Аніш Капур став лауреатом міжнародної мистецької премії японської імператорської сім’ї Premium Imperiale в галузі скульптури. А його монументальна робота "Орбіта" буде урочисто відкрита за тиждень під час Олімпійських ігор у Лондоні.

Персональна виставка Аніша Капура у PinchukArtCentre до 30 вересня.