Чи справді 0% кредит Дельта банк платний

Маша Землянська
28 травня 2012р. 15:23

Чи справді 0% кредит Дельта банк платний

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари та послуги. Обираючи холодильник в магазині «Ельдорадо» на гачок заманливої пропозицію безвідсоткового кредиту від «Дельта банк» попалася  Тетяна. Тепер жінка переконана – не можна вірити банку, що він не візьме ані копійки за позичені гроші.

Що обіцяли

«Контроль напруги, економічна затрата електроенергії та 0% кредит на десять місяців», - такий напис прикрашав новеньких холодильник.

«Можете взяти в кредит і на довше - на 18 чи навіть 36 місяців, але вже під відсотки. А от на десять - вигідніше. Переплатити доведеться всього трішечки. Тільки за оформлення, - пояснив можливі варіанти консультант «Ельдорадо». І додав - Це справді дуже вигідна пропозиція».

Тетяна повірила словам продавця.


Тисячу гривен жінка віддала як перший внесок. Виходить у банку позичити залишилось 3340 гривень 49 копійок.

Гроші вирішила брати у «Дельта банку», представник якого обіцяв найшвидше оформити всі документи.

У скільки обійшовся кредит без переплати

Після 20 хвилинного розрахунку, Світлана Турба, яка представляла «Дельта банк», віддала докладний план - скільки і коли потрібно сплачувати.

Підписом Тетяна підтвердила: щомісяця зобов’язується сплачуватиме по 404 гривні. За десять місяців сума складе - більше чотирьох тисяч. Якщо згадати ще про перший внесок, то за холодильник доведеться віддати п’ять тисяч 40 гривень. Це - на 700 гривень або на 14% більше від обіцяної ціни.

Чому? Попри те, що банк обіцяє нічого не брати за позичені гроші, платити доводиться.

Перші 367 гривень на оплату страхового платежу «Дельта життя». Ще 330, як говорить договір: «На оплату Кредитору плати (комісії) за надання кредиту».

Що робити

Юрист Олена Кириченко впевнена, жоден банк не працює безкоштовно. Так чи інакше ховає відсотки у договорі. Тому порада для покупців у неї одна: «Перед тим як підписувати будь-які документи уважно їх читайте. Особливо те, що написано дрібненькими літерами!». І додає жартома: «А там вже обирайте - наскільки Ви готові бути обманутим».

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.