Підтримайте культурну окупацію Гостинного двору

Дмитро Івченко
29 травня 2012р. 11:45

Підтримайте  культурну окупацію Гостинного двору

Послухайте вірші чи лекцію, подивіться на виставку чи виставу, або самі продемонструйте свої таланти.

Гостинний двір на Подолі окупувала група активістів рухів "Збережи Старий Київ" і "Право на місто", щоб перетворити його на вільну культурно-мистецьку зону. Таким чином громада виступає проти реконструкції будівлі і створення в ній торгово-офісного центру.

Орендатором Гостинного є підприємство "Укрреставрація". Рік тому стало відомо про нового власника– кіпрський офшор «Афідреко холдингз лімітед». Директором став юрист кінотеатру «Зоряний» Дмитро Ярич, а наглядову раду очолив ще один працівник штабу Партії регіонів Геннадій Нежурбіда. Директором «Зоряного» до призначення головою ДУСі в 2010 році працював Андрій Кравець.

Активісти обіцяють щовечора тут проводити різноманітні мистецькі заходи:

30 травня, у середу о 13:00 Акція «Звільняючи Простір», на честь 125-річчя українського скульптора Олександра Архипенка

19:00 - танцювально-руховий майстер-клас «Рівні свободи», ведуча Аскандарова Есіна

21:00 - Владислава Осьмак, «Історія кохання» (з циклу історій про Київ)

Подальші мистецькі плани ще не відомі. Ми повідомлятимемо про реєстрацію нових заходів.

Організатори культурного марафону у Гостинному дворі запрошують всіх небайдужих митців до участі. Зараз у двір можна вільно пройти, посидіти і відпочити від міської метушні в прохолоді і затишку, серед ялинок. 

На гостинному вже  відбувся майстер-клас з управління ляльками Вуличного театру об’єктивної реальності. Організатор Тарас Ратушний розповів про ці досить моторошні ляльки: «Люди змушені діяти відповідно до їх наказів. Це насправді система. На марші Свободи вони уособлювали органи охорони правопорядку, що органічно і системно вростають в організовану злочинність. Ляльки створив геніальний скульптор Дмитро Корнієнко. Кожного разу коли дивишся на них під різним кутом, бачиш іншу новітню українську історичну фігуру.»


 
 
 

 

Теги: