Чи справді каталог ІМР змушує киян до передплати

Максим Опанасенко
30 травня 2012р. 12:39

Чи справді каталог ІМР змушує киян до передплати

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари і послуги. Цього разу скарга прийшла від киянки Наталі на фірму ІМР, котра займається розсилкою колекційних книжок і компакт-дисків. Наташа переконує – після замовлення пробного, безкоштовного комплекту, відв’язатися від цієї фірми неможливо – вони шлють все нові і нові товари, паралельно вимагаючи за них грошей – погрозами і залякуваннями.

Що таке ІМР

«ИМР создает продукты, которые информируют и увлекают покупателей. Уже более 30 лет мы издаем коллекционные издания высокого качества для семьи и дома, которые делятся с читателями секретами домашней кухни и рукоделия, садоводства и медицины, владения компьютером и легкого изучения английского, и многими другими» - написано на офіційному сайті компанії.

Із контактів – тільки один київський номер телефону і абонентська скринька.

«Уникальное предложение! Пробный комплект «Шедевры классической музыки» и стильные стереонашники бесплатно! Вы платите только за пересылку – 19,9 гривен! Закажи сейчас!». На цю пропозицію Наташа і клюнула.

За умовами, описаними на сайті, якщо ти замовляєш безкоштовний комплект, то кожні 3-4 тижні тобі приходите вже платний. Відмовитися можна, зателефонувавши все за тим самим номером телефону. Що Наташа і зробила, одразу як отримала перший примірник. Ніяких договорів, квитанцій чи бланків передоплати дівчина не підписувала – лишень вказала на сайті своє ім’я-прізвище, індекс і адресу.

Але платні диски продовжували приходити. Одразу за ними – колекторські листи з повідомленням про борг, погрозами виклику в суд і осоромлення на роботі. Лист виглядає так:


 

Ці ж усі погрози лунали і по телефону. Кожен раз дзвонили з різних номерів. Ось один з них – 067 462 08 22. Працює він тільки «на виклик», тобто перетелефонувати на нього неможливо.

Щоб з’ясувати, чи справді компанія в даному випадку не права, ми зателефонували за поданим на сайті номером.

«Шановний клієнте! Хочемо попередити, що всі розмови записуються на диктофон. Якщо Ви не хочете фіксації розмови, просто покладіть слухавку».

-          Оператор Тетяна, чим можу допомогти?

-          (називаю контактні дані Наталі) Поясніть, на основі чого Ви надсилаєте свої товари і через колекторів вимагаєте платню? Підписані якісь угоди були?

-          Замовлення через Інтернет.

-          Бланк замовлення є?

-          Я ж кажу, через Інтернет.

-          Чому Ви не зреагували на відмову, Вам дзвонила ця дівчина!

-          Дзвінків зафіксовано не було.

-          Зв’яжіть, будь-ласка, з Вашим директором

-          Ви можете говорити тільки зі мною

-          Особисто я можу прийти до Вас, щоб побачити замовлення Наталі? Її підпис, згоду на розсилку?

-          Ви можете говорити тільки зі мною і тільки за цим номером. Можете надіслати паперового листа із запитом. За місяць дамо відповідь.

-          Тоді хоча б представтесь!

-          Тетяна, номер 125.

Ця розмова підштовхнула нас до пошуку локації фірми. За законом «Про права споживачів», будь-яка фірма, що реалізує товари чи надає послуги, повинна обов’язково на своєму сайті вказувати повну контактну інформацію – точну юридичну адресу, дані про керівника, номери телефонів.

Що нам вдалося з’ясувати? Компанією керує Пашек Міхал Анджей. Знаходиться ІМР на Хрещатику, 19а. Контактні номери – 393 00 78, 393 00 79, 396 00 79. Тож, якщо Ви також втрапили в подібну до Наташиної ситуації – скористайтесь цими даними.

Отримавши дані про керівника компанії, ми почали рити далі. Виявилося – існує цілий окремий портал, створений киянами, котрий вже чотири роки збирає всіх жертв ІМР і рекомендує – як боротися з такими діями фірми. Ось він - http://ooo-imp.narod.ru/. На ньому – вже кілька сотень людей.

Що рекомендують робити юристи

Традиційно, ми звернулися за консультацією до юриста. Що він радить? Не звертати увагу. В Україні працює тільки система передоплати. Тобто, коли Ви хочете отримувати щось у свій поштовий ящик, то заповнюєте бланк, ставите там підпис, сплачуєте гроші в банку і тільки тоді починаєте це щось отримувати. Платити за те, що потрапляє до Вашого поштового ящика без Вашого на те бажання не потрібно – це все одно, що платити за рекламні проспекти і календарики, які постійно «мешкають» там.

Так само, у нас законодавчо немає системи електронних договорів, тобто угод, що укладаються через Інтернет. А якщо і була б, то умовою її чинності мав би бути електронний підпис. Нагадаю, що жодних підписів при замовленні у ІМР Наташа не ставила.

На колекторів просто не потрібно зважати. Номери, з яких вони дзвонять, занести в «чорний список». Листи, які погрожують судами і соромом на роботі, ігнорувати. Якщо ж колектори перейдуть до прямих погроз – пишіть заяву в міліцію зі скаргою на «вимагання».

Але мабуть найкращий вихід - не зв’язуватися з компанією, котра так себе поводить з клієнтами.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.