Ланки корупційних схем МОН фінансуватиме бюджет

Максим Опанасенко
30 травня 2012р. 14:54

Ланки корупційних схем МОН фінансуватиме бюджет

Чотири видавництва, що протягом останнього року були ланками в комерційних бізнес-схемах Міністерства освіти, отримали державне фінансування за програмою "Українська книга". 

Програма ця фінансується бюджетом щороку. У 2012-му було виділено 40 мільйонів гривень. За них випустять 228 творів українських авторів. Визначенням авторів і проведенням тендерів займається Державний комітет телебачення і радіомовлення.

Так, Енциклопедію-довідник зі світової літератури друкуватиме "Видавничий дім "Освіта". Ми вже не вперше пишемо про це видавництво. Очолюване екс-директрисою державного видавництва "Освіта", що підпорядковувалося Міносвіти, Тамарою Ткаченко, у 2011-му воно друкувало "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО" і "Довідник абітурієнта-2012". Перше розроблялося працівниками державного підприємтсва Український центр оцінювання якості освіти, друге - чиновниками Міносвіти. Інформація і того, й іншого видання в попередні роки була безкоштовною. Вже у 2012-му "Освіта" отримала найбільше державне замовлення на друк підручників для 1-класників. З 61 мільйонного бюджету на друк видавництво, що існує менше року, отримало більше 20 мільйонів гривень.

Словник антонімів і синонімів і Словник фразеологізмів та сталих виразів друкуватиме "Видавнича група "Основа" з Харкова. У 2011-му вони, разом з харківським "Ранком" і київською "Літерою ЛТД", монопольно друкували завдання для контрольних робіт для 5-8 класів і під прикриттям Міносвіти примусово продавали їх у школах. Хоча, за обіцянками Міністерства освіти, ці завдання мали би бути поширені безкоштовно.

Той же "Ранок" друкуватиме за державні гроші український переклад "Легенд про короля Артура".

Видавництво «СИЦИЯ», теж з Харкова, у документах Міносвіти до 2011 року не фігурувало. Минулого року воно свідомо, за замовлення МОН, надрукувало книжок, кількість яких була менша за кількість учнів. "Недостачу" виставили на продаж. Належить воно Антоніні Нестеренко. Вона є колишнім керівником видавництва «Харківкнига», директором якої є її чоловік – Євген Нестеренко. «Харківкнига» входить в «Укрвидавполіграфію», яка з липня 2010-го року підпорядкована Міністерству освіти. Для проекту "СИЦИЯ" друкуватиме книгу Вольвача "Кляса".

Також, за програмою "Українська книга" будуь видавати твори Лади Лузіної, Ірен Роздобудько, "Молоду гвардію" Олександра Фадєєва.Відмовились від своєї участі в програмі гуру сучасної української писемності Юрій Андрухович і Ліна Костенко.

 

Теги: