Цьогорічні тести в школі б'ють рекорди з помилок

Максим Опанасенко
1 червня 2012р. 11:46

Цьогорічні тести в школі б'ють рекорди з помилок

Вже на три різні тести в школі, що мають стати перепусткою до вищих навчальних закладів, скаржаться абітурієнти.

Так, під час другої сесії тесту з української мови і літератури, вступникам зустрілися три завдання, котрі вже були під час пробного тесту з цією ж дисципліни. Учасники першої сесії такого "подарунку" не отримали і тепер звинувачують відповідальний за тесту Український центр оцінювання якості освіти у махінаціях.


Так само скаржаться і учасники тесту з математики. Учасники другої сесії отримали декілька таких за алгоритмом розв'язку, як і учасники першої. Відповідно, вступники скаржаться на те, що друга сесія отримала кращі шанси на написання тесту. Міністр освіти Дмитро Табачник вже встиг прокоментувати ці скарги. Чиновник заявив:  "Це все домисли, тому що абсолютно всі запитання комплектував комп'ютер. І в першій сесії, і в другій комплектація завдань відбувалася методом підбору випадкових цифр". Проте, як комп'ютер зміг припуститися таких грубих помилок - невідомо.

Але найбільшої помилки УЦОЯО припустився у тесті з Історії України. У 56-му завданні для учасників першої сесії звичайний порядок позначення варіантів відповідей "АБВГ" був змінений на "ГВБА". На форумах і в соціальних мережах абітурієнти скаржаться на те, що або не помітили цієї помилки і позначили правильну відповідь відповідно до нормального розміщення літер, або ж помітили, але так і не змогли довести це спостерігаючим інспекторам.Подібного не було з моменту старту тестування в школах у 2007-му році.

Ілюстрації - www.osvita.ua

Теги: