Чи справді важко повернути гроші у "Yves Rocher"

Софія Кущ
5 червня 2012р. 16:57

Чи справді важко повернути гроші у "Yves Rocher"

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги на популярні товари та послуги. Цього разу до нас звернулася киянка Христина Гуржій зі скаргою на популярну косметику "Ів Роше".  Дівчина переконує – компанія не виконує обіцяне: не надсилає замовлення вчасно (протягом 20 днів від дати замовлення), у повному обсязі. А ще – не повертає гроші за товар, який не підійшов. «Свідомо» взялося це перевірити.

Як все працює у «Yves Rocher»

Окрім як у фірмових магазинах у місті, косметику відомого французького бренду «Ів Роше» можна замовити поштою, за спеціальним каталогом. Умови прописані у кожному каталозі, що оновляється раз на 3 місяці. Асортимент тут набагато ширший, ніж у косметичному бутіку, тож багато жінок звертаються до такого способу покупки косметичних засобів.

Треба просто написати ось таку заявку:


 

 і протягом 20 днів отримати своє замовлення. Сплатити на пошті, коли прийде товар. У разі, якщо товар іншої якості, вигляду, кольору, ніж Ви очікували, повернути можна так само – поштою. «Мы гарантируем право на возврат товара, который не использовался, в течении 14 дней с момента получения посылки. В случае возврата товара по истечению указанного срока, а также, товара бывшего в употреблении, возврат произведён не будет. Возврат будет оформлен при условии, если, возвращая товар, представленный в каталоге в виде комплекта, Вы возвращаете все составляющие комплекта» - обіцяють у каталозі «Ів Роше Україна».

Христина Гуржій замовила: два креми, пудру та помаду. При цьому набрала необхідну (за умовами прописаними в каталозі) суму для того, щоб отримати приз – купальник. Ось це фото ілюструє такі умови:


 

Коли Христина прийшла забирати товар – ані замовленої помади, ані подарунку (який обіцяли) не було. Коли почала виясняти у чому річ, їй повідомили, що відтінку, потрібного їй не знайшлося. В «Ів Роше» просили почекати та вибачалися. Про що повідомили таким електронним листом:


 

Згодом, дівчина таки змогла забрати потрібну помаду (а от купальник так і не дійшов). Але коли розпакувала упаковку – зі здивуванням зрозуміла, що це зовсім не той колір який замовляла. Повернути гроші за цей товар Христині відмовили, бо упаковка вже була розірвана.

Ми й собі вирішили перевірити, замовивши блиск за каталогом:

Йшов він до нас майже 4 тижні. НЕ розриваючи упаковки попросили повернути гроші за товар, який нас не влаштовує. Причина – у нас вже є блиск такого кольору, бо ми надто довго чекали на замовлення. Відправили блиск вранці 15 травня – кошти нам досі не повернули.

Що у такому разі радять робити юристи

Звернутись не за юридичною, а фактичною адресою компанії. Адже, будь-яка фірма, що займається наданням послуг чи продажем товарів зобов’язана розкривати юридичну і фактичну адресу. Відсутність цієї інформації –  порушення закону України. Юрист Юрій Мухін також радить – складіть письмовий запит від постраждалої сторони, де спитати адресу магазину, куди конкретно Вам з конкретно цим питанням треба звернутися.

Обґрунтовувати потрібно тим, що Вам не зручно забирати гроші назад з пошти, а хочете приїхати і отримати їх безпосередньо в магазині. А зробити це можна і телефоном. У нашому випадку – 85 гривень за блиск (після того, як поштою ми відправили його назад) нам повернули у магазині «Ів Роше» у ТЦ «Глобус».

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.