Не ризикуйте серцем з Корвалолом

Маша Землянська
6 липня 2012р. 10:36

Не ризикуйте серцем з Корвалолом

Поки Беркутівці вже вкотре намагалися розігнати протестуючих від Українського дому, журналіст «Дзеркала тижня» та громадський активіст Сергій Рахманін схопився за серце. День тому він оголосив голодування на знак протесту мовного закону. Тепер з серцевим нападом Сергій поїхав до лікарні. Лікарі київського центру «Здоров’я» запевняють: ризик проблем з серцем у таку спеку зростає вдвічі.

В зв’язку з цим хочемо поділитися з Вами розслідуванням із серії матеріалів «Про що мовчить реклама ліків». Ми вивчили наукові дослідженні добре відомого і популярного у нас Корвалолу. До речі, це один з найдешевших препаратів у Києві, який без рецепту можна купити у будь-якій аптеці. І от що знайшли.

ФАКТ №1. Всесвітня організація з охорони здоров’я має серйозні перестороги щодо основних компонентів Корвалолу, називаючи їх психотропними. І не рекомендує вживати без попередньої консультації лікарем.

Взагалі відмовилися від Корвалолу та подібних до нього за складом препаратів в багатьох країнах світу. У Фінляндії, Швеції, Британії, Німеччині ці ліки під забороною. У Сполучені штати та Литву не можна навіть привести з собою пляшечку Корвалолу.

ФАКТ №2. Не має жодного дослідження, яке б підтверджувало ефективність Корвалолу для лікування серця. «Історія створення аналогічних препаратів відправляє нас в ті часи, коли всі хвороби було модно лікувати сном. На справді цей препарат викликає виключно снодійний та заспокійливий ефект», - запевняє професор доказової медицини Василій Власов, який багато років працює в Державному науково-дослідному Центрі «Профілактична медицина» Росії.

ФАКТ №3. Корвалол містить небезпечні складники. Одна з головних діючих речовин Корвалолу - фенобарбітал. Підручник санкт-м петербургського професора Куценка «Основи токсикології» називає цю речовину канцерогеном. Автор зазначає: попри те, що він не викликає росту пухлин, натомість коли вона вже є - стимулює її. Крім того, фенобарбітал не виводиться з організму. При постійному вживанні він накопичується і руйнує органи. В першу чергу страждають печінка, серце та мозок.

ФАКТ №4. Корвалол, а точніше його складник - фенобарбітал викликає звикання. Британський науковець та фармацевт Ендрю Четлі в своїй книзі «Проблемні ліки». написав: «Слід заборонити комбіновані продукти, що містять барбітурати (до цього класу речовин належить і фенобарбіал - від «Свідомо»). Монокомпонентні барбітурати повинні бути вилучені зі звичайного фармацевтичного ринку, і їх використання повинно бути обмежено анестезією, визначеними видами протисудомної терапії і обмеженим використанням для літніх пацієнтів».

А у медичному виданні The Practitioner з’явилося припущення, що лікарі навмисно обирають шлях найменшого спротиву і прописують барбітурати, як «крупнокаліберні ліки від усіх тривожних станів та стресів в житті».

Теги: