Чи справді оператор Freshtel хитрує з тарифами

Максим Опанасенко
9 липня 2012р. 10:56

Чи справді оператор Freshtel хитрує з тарифами

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари та послуги. Цього разу до нас зі скаргою звернувся 24-річний Андрій. Хлопець переконує – Інтернет-провайдер Freshtel, що позиціонує себе як найсучасніший 4G оператор, без попередження зробив його безлімітний тариф лімітованим і дуже обмеженим у обіцяній «необмеженій» швидкості.

Врахувавши широку популярність і розрекламованість оператора, ми взялися це перевірити.

Що таке Freshtel

«FreshTel - це справжня свобода. Ви можете носити інтернет із собою та користуватись  ним скрізь, де є покриття. Автоматичне «безшовне» перемикання між базовими станціями дозволить вам залишатись он-лайн навіть під час руху. Ми зростаємо!» - повідомляє офіційний сайт 4G оператора.

Старт роботи цієї мережі почався у 2009-му. Чим вони приваблюють? Високими швидкостями підключення. Власне, в цьому і різниця між різними G – з поширеним зараз в Києві 3G Ви можете літати в Інтернеті на швидкості приблизно в 1,5 мегабіти за секунду. 4G обіцяє цілий 20-ть.

У компанії можна купити як юсб-модеми так і стаціонарні роутери і зовнішні модеми, призначені для домашнього Інтернету.

Як обманули Андрія

«В ТЦ Променада у их представителя все расспросил. Мне никто и не заикнулся о возможном ограничении трафика. Заключил контракт, принес домой их роутер и наслаждался инетом, еще и не догадываясь о непорядности фрештела. Прошло несколько недель - и о "чудо" скорость упала ниже плинтуса» - каже хлопець.

Ніяких попереджень ні на електронну пошту, ні через смс йому не приходило. Телефонна служба підтримки теж нічого не сказала. Лише зайшовши на офіційну сторінку Freshtel Андрій побачив приголомшуючу для себе новину – відтепер вводяться обмеження для конрактних абонентів. На хорошій швидкості можна використати лише 30 гігабайт трафіку. Після цього швидкість впаде до 256 кілобіт на секунду на отримання даних і 128 кілобіт на секунду для їх передачі. Тариф, попри це, компанія продовжує називати безлімітним.

Передившись контракт, Андрій зрозумів, що ошукав він себе сам. Там нічого не сказано про тариф, який він собі замовив. Зате є пункт про можливість оператора змінювати тариф за своїм бажанням.

Для чого компанія це зробила? Це пояснила технічна служба – абонентів більшає і для того, щоб підтримувати обіцяну швидкість потрібно лімітувати існуючих клієнтів в трафіку. Більше людей – більше навантаження на мережу.

Ось контракт Андрія:


 
 

«Роутер фрештела у меня теперь лежит на шкафу как реликвия и напоминание о горьком опыте» - сумно констатує Андрій. Він спробував повернути кількасотгривневе обладнання назад. Але компанія погодилася викупити його лише за 50 гривень. Причина – воно вже не нове.

Звинувачувати компанію у нечесності не можна, адже в договорі ні слова ні про тарифи, ні про повернення модемів. Але перед тим, як скористатися послугами Freshtel’у задумайтесь – адже подібні негативні зміни можуть продовжитися.

Які ще проблеми можуть бути з Freshtel

«С Фрештелом работаю долго. Но проблемы с пропаданием инета постоянные. Раньше это было раз в квартал - просто пару дней не работал, иногда доходило до 4 дней. Последний же случай просто на голову не налазит. Завтра будет 2 недели как инет не работает... и не понятно когда вобще заработет (как можно так предоставлять услуги? - расположение район м. Берестейская)» - каже киянин Олександр.

Подібних скарг на одному з популярних споживчих форумів – сотні.

Чому так? Freshtel покриває не всю Україну. Найбільша мережа – в Києві. Трохи менші у Харкові, Рівному, Хмельницькому, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі і Донецьку та в містах, що знаходяться поруч.

Ось так виглядає мапа покриття Києва і прилеглих територій:


 

У самій компанії теж зізнаються – навіть складена ними карта не дає гарантії, що зв'язок за конкретною адресою буде.

Перед тим, як обирати і купувати модем – все ж звіртеся з мапою. А ще краще, перед тим як підписувати контракт, візьміть модем у друзів, знайомих, чи придбайте найдешевший прямо у компанії, і протестуйте в себе вдома. Якщо цим займатися не хочеться, то передивіться тести модемів групи молодих київських активістів, що об’єдналися під назвою «Мультитест». Вони, з ноутбуками і модемами, їздять по різних куточках Києва і перевіряють якість сигналу. З результатами цієї роботи можна познайомитися тут - http://www.multitest.net.ua/

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

 

Теги: