Як повернути гроші за покупку на виставці-продажі

Софія Кущ
9 липня 2012р. 15:10

Як повернути гроші за покупку на виставці-продажі

Сезонні виставки-продажі – вигідна справа, бо товари (від прикрас та одягу до побутової хімії) тут можна купити в 3, а то й 4 рази дешевше, ніж у магазинах.

Касового апарату за прилавками немає, чеки не друкують, товарні чеки теж не дають – на них просто немає часу. Якщо ж вдома ви зрозумієте, що товар відверто бракований, а продавець з виставки вже все продав і поїхав – не засмучуйтесь. Є вихід.

Що треба робити, щоб повернути гроші

Насправді відсутність чеку і навіть продавця не закриває варіант повернення коштів за неякісний товар. У столиці є 5 основних точок, де їх регулярно влаштовують: Український дім, Мала Опера на Лук'янівці, цирк, Експоцентр в районі Львівської площі та приміщення Музичного театру на Подолі. Кожне приміщення виставки має стаціонарний та постійний організаційний комітет. Тому потрібно на писати на ім'я його голови заяву з проханням надати контакти потрібного вам продавця.

Чек чи ім'я продавця тут не потрібні. Єдина важлива умова – треба запам'ятати назву (або номер) прилавка, де ви купували товар і дату покупки. Заяву мають зареєструвати та зв'язатися з потрібним учасником виставки (комітет обов'язково має всі їхні контакти). Потім – повідомити вам про стан справ. Якщо ж ця інструкція не працює - сміливо подавайте скаргу (!особисто і письмово) ось сюди

Поради юриста

«З поверненням грошей не варто тягнути. Пам'ятайте, чим довше тягнете з цим – тим менші ваші шанси отримати назад свої гроші. Перевіряйте товар одразу, краще не відходячи від прилавку. На міцність – особливо. За законом «Про права споживачів» покупець має право протягом 14 днів віддати товар, який не підійшов і одразу отримати кошти назад. При цьому, зовсім не обов'язково мати чек (як більшість вважає). У випадку ярмарків, коли чеки не виписують, вам потрібно довести, що товар був придбаний саме тут (конкретно цей випадок – продавець і не відмовлявся). Якщо ж відпирається – за свідків можуть бути особи, що були з вами разом, або ж сусіди по прилавкам на виставці» - каже юрист Юрій Мухін.

 

Теги: розпродаж , виставка-продаж , Київ