Влаштуйте собі вечір мистецтва

Софія Кущ
11 липня 2012р. 12:04

Влаштуйте собі вечір мистецтва

Справжнє мистецтво має не втомлювати, а навпаки - надихати, відкривати нове і відволікати від буднів... Це казав філософ мистецтва Ервін Панофські. А якщо так - до чергового "дозвілля" вдома на канапі альтернативою запросто може бути вечір з мистецтвом. Пропонуємо Вам найцікавіше. 

О 7 годині у "Галереї РА" (вул. Богдана Хмельницького, 32) буде відкриття виставки художників проекту "Виставка в під'їзді".


 

Цілий рік 10 сміливців (інакше не скажеш :) виставляли свої картини на сходових клітинах звичайних житлових будинків. І автоматично ставали учасниками конкурсу проекту "Виставка в під'їзді". Переможців визначали читачі голосуванням на сайті і паралельно - професійне журі. І тут цікавий парадокс - журі обрало непрофесійну художницю Петру Тарубарову. А читачі - Єлену Каббу, яка за освітою - живописець. Ввечвері будемо нагороджувати переможців - кожна з них отримає те, про що мріють усі молоді художники - персональні виставки. Петра - у "Галереї РА", а Єлена Кабба - у букарні "Бабуїн". До речі, ввечері, окрім картин Петри, у галереї зможете побачити і роботи Кабби, і інших наших художників.  

У цей самий час (початок теж о 7) буде презентація альманаху "Р'Eволюційне мистецтво" (Фундація Центр Сучасного Мистецтва, Фрунзе 14-18, оф.18). Організовують його "Мистецькі мандри". 1-м етапом проекту була міжнародна конференція  художників та мистецтвознавців з країн з соціальними протестами - Чехії, Угорщини, Румунії, Польщі, Грузії, Україні, Сербії, Білорусі... 2-м етапом стала виставка робіт цих художників. 
І ось ввечері - презентація альманаху, де зібрали все найцікавіше з проекту. 

О 21:30 на Гостинному буде відеопоказ робіт групи Р.Е.П. (за участі Ксенії Гнилицької, Микита Кадана, Жанни Кадирової і Лесі Хоменко). Вибір відеоробіт має показати лінію розвитку нового ангажованого мистецтва і "відіслати" нас до ситуації з Гостинним двором. Група Р.Е.П. підтримує опір агресивній приватизації публічного простору. Доречі, група Р.Е.П. цілком вписується в рамки "Р'Eволюційне мистецтва", бо була заснована в 2004 році під час “Помаранчевої революції”. Це буде відео ранніх акцій групи "Wе will R.E.P. you!", а ще нещодавній перформанс із серії "Медіатори" і дві відеороботи "Суперпропозіція" і "Українська земля".

Серед інших буде і відео акції "Контрабанда" (2007) на контрольно-пропускному пункті на кордоні України та Польщі. Художники перенесли через кордон російську нафту у гумових грілках і російський газ у надувних кульках. При цьому вони документували життя дрібних контрабандистів - українців, що мешкають поруч з кордоном та переносять, прив'язавши скотчем до тіла під одягом, пачки цигарок та такі самі грілки, наповнені горілкою або спиртом.

Обирайте і справжньо-мистецького вам вечору!

 

Теги: Київ , культура , виставки , Куди піти

Подія за темою

Живопис Єлени Кабби
Живопис Єлени Кабби
31.12.2050 - 01.01.1980