Батьки онкохворих дітей:ліків немає

Максим Опанасенко
13 липня 2012р. 16:21

Батьки онкохворих дітей:ліків немає

Громадські активісти, волонтери і батьки дітей, що лікуються від онкозахворювань в київській дитячій лікарні Охматдит, вкотре заявляють – ліків досі немає.

Попередньо вони домовлялися влаштувати цілу акцію для журналістів під стінами Міністерства охорони здоров’я, де о 14-й мала відбутися прес-конференція лікарів Охматдиту і чиновників МОЗу щодо закупівлі ліків для дітей. Проте, за годину до початку, прес-конференцію перенесли до самої лікарні. Приїхати встигли двоє батьків і троє активістів. «Зараз є тільки минулорічні залишки ліків і те, що придбала Опікунська рада. З 56 найменувань залишилося 18. Коли ми почали вголос говорити про те, що тендери на закупівлі ліків досі не провели, нам, 6 і 9 числа доставили ще 3 позиції ліків. В області не закупили навіть цього» - заявила Голова Опікунської ради Центру ДО і ТКМ НДСЛ "Охматдит" Оксана Корчинська, одна з лідерів батьківських і волонтерських акцій. З собою жінка принесла стоси чеків, що підтверджують – батьки і благодійники купують ліки самостійно.

Онкохворий син Дмитра Небувайла 40 днів був у комі. За ці 40 днів чоловік витратив 200 000 гривень. Майже всі – гроші благодійників. Зараз син Дмитра вийшов з коми. За словами чоловіка, дитину завантажили в реанімобіль і зараз відправляють доліковуватися назад – в Рівне. «Кажуть – немає місць. Офіційно обґрунтовують необхідністю лікувати інші хвороби – грибок, наприклад. Без цього, мовляв, доліковувати не можна» - каже Дмитро. Офіційна позиція МОЗ – все в порядку. За словами начальника управління планування, фінансування, моніторингу централізованих заходів і конкурсних закупівель МОЗ Галини Довганчин, ситуацію не розцінюють як критичну. «Закупівлі йдуть. Передбачено 90 мільйонів гривень, це більше за 2011-й, коли було 60 мільйонів. Але потрібно 130 мільйонів гривень. Вже укладено договори на 63 мільйони гривень. Поставка буде і в липні, і в серпні, і у вересні. На сьогодні є достатньо залишків. Це близько 30%» - каже чиновниця.

У квітні, коли ситуація з браком ліків тільки набирали обертів, "Свідомо" розслідувало її. І довело - брак ліків дійсно є. З повним текстом розслідування можна познайомитися тут.

Теги: Київ