Чи справді за 0% кредити Comfy треба переплатити

Максим Опанасенко
17 липня 2012р. 11:52

Чи справді за 0% кредити Comfy треба переплатити

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні в Києві товари і послуги. Цього разу ми перевірили скаргу киянина Володимира. Чоловік пожалівся - обіцяний магазином Комфі кредит без переплат коштував йому зайвих 139 гривень.

Що обіцяє Комфі

Напередодні і під час Євро-2012 мережа магазинів техніки Комфі оголосила про створення руху «антистадіонщиків». Бігборди в центрі міста обіцяли велетенські телевізори, мобільні телефони, вентилятори, кондиціонери, фотоапарати або за акційними цінами або ж в кредит під 0% - щоб кияни могли вболівати, не виходячи з дому.

Якраз за фотоапаратом Володимир і рушив у Комфі, що у торгівельному центрі Модуль в Бучі, під Києвом. Чоловік давно придивився до Fujifilm’a, а побачивши на вітрині ціну в 1999 гривень, вирішив - треба брати.

Як  киянину довелося переплатити

«В гаманці із собою було півтори тисячі. Можна було б зганяти додому і взяти решту, але ці фотоапарати швидко розмели і він там залишався останній. Хотілося забрати якнайшвидше. Тому задумався про кредит» - каже Володимир.

Хлопець-консультант одразу повів чоловіка до стійки з компютером і за кілька хвилин видав пластикову картку з написом «Комфі.Чек».

«Несіть це на касу. Там пробють і можете оформлювати кредит» - посміхаючись сказав хлопчина.

На касі картку забрали і видали стос паперів. З ним Володимир і пішов вже до кредитного менеджера. Їх виявилося тут три - стільки банків працюють з  магазином у Бучі. Чоловік обрав «УкрСибБанк» - його менеджер запевнила - якщо виплатите все до 5 місяців, то жодної переплати не буде.

Лише коли все було оформлено, Володимир глянув на папірці, видані на касі. Замість 1999 гривень там стояла інша ціна - 2138. Поруч пояснення - 139 гривень коштує страхування. Від чого, для чого і чи можна від цього відмовитися чоловіку не сказали. Махнувши рукою, він не став сваритися з консультантом.


Жодних документів чи договорів на страхування Володимиру не дали. Чоловік навіть не знає - яка компанія його застрахувала і від чого. Вже вдома, перечитавши кредитний договір від корінця до корінця побачив пункт про страхування. Там йдеться про те, що страхують його від втрати роботи. Заставою в цьому випадку є сам фотоапарат, а от процес страхування має бути «за домовленістю сторін», а не в обов’язковому порядку.

Що це за страхування?

З цим запитанням ми звернулися на гарячу лінію Комфі. Дівчина-оператор пояснила - це обов’язкова умова при кредитуванні, відмовитися від цієї послуги не можна - вона захищає магазин в тому разі, якщо платник втратить роботу. В цьому випадку страхова компанія бере на себе зобовязання заплатити кредит за Вас.

Інформація на офіційному сайті мережі Комфі трохи інакша.

«Рассрочки на 3, на 5, на 7 и на 10 платежей Вы можете оформить гарантировано без переплат. Просто выбирайте удобный для Вас срок, делите на него сумму кредита и получайте свой Ежемесячный платёж. Удорожание по кредиту гарантировано составит 0%» - написано там. Вже коли берете кредит на 36 місяців чи на акційний товар, тоді, за інформацією з сайту, страхування треба оплачувати.


Можливо ситуація з Володимиром – одиничне прикре непорозуміння?

Щоб перевірити це ми самі прийшли до цього ж магазину і  спробували оформити кредит на техніку. Обрали кондиціонер вартістю у 1699 гривень. Позначки про знижку на цей товар чи його акційність на ціннику не було.

-Додатковий сервіс пробивати? - посміхається хлопець-консультант.

- А що це дає і скільки коштує?

- На 5 років і за 500 гривень Ви убезпечите свій товар. Якщо щось станеться, то везти його можна не в сервісний центр, а до нас на ремонт.

- Ні, дякую, не потрібно

- … І ми його абсолютно безкоштовно ремонтуватимемо…

- Ні, я не хочу це купувати

- Це дуже зручно - просто везете сюди!

- Дякую, тільки кондиціонер

- І не потрібно платити за деталі, плату за котрі можуть вимагати у сервісному центрі.

- Оформіть тільки кондиціонер, будь-ласка. Ми хочемо його взяти у кредит на 5 місяців.

Змінивши вираз обличчя на презирство, хлопець протягує мені все ту ж пластикову картку-чек.

На касі нас, як і Володимира, чекав сюрприз. До суми додали 80 гривень все з тим же формулюванням - страхування. «Відмовитись Ви не можете. Це обов’язкова умова» - на всі наші слова про інформацію з сайту і «домовленістю сторін» в договорі відповіла касир.

Повертаємося до консультанта. «Це ж кредит. А в кредиті завжди є переплата» - пояснив хлопець.

Чому ж тоді менеджер банку каже, що переплати немає і для чого рекламувати кредити без переплат? «Це ж банк. А це магазин. У них так. У нас - по-іншому» - ще простіше відповів консультант.

Відмовляємося від покупки і знову дзвонимо до телефонної служби із запитанням - чому фотоапарат страхували на 138 гривень, а кондиціонер - на 80 і де можна подивитися тарифні плани, аби хоч якось планувати покупку.

Зараз на сайті магазину оголошено нову акцію - смарти і планшети Самсунг без переплат. Якщо купуватимете ці товари в кредит - дайте знати як все пройшло
Зараз на сайті магазину оголошено нову акцію - смарти і планшети Самсунг без переплат. Якщо купуватимете ці товари в кредит - дайте знати як все пройшло

«На жаль, ми не маємо цієї інформації. Зверніться до кредитного менеджера чи консультанта безпосередньо в магазині» - відповіла нам оператор.

Що радить юрист

Найкраще – ніколи не соромитися розпитувати про всі додаткові фінансові зобов’язання. Якщо консультант в магазині і кредитний менеджер в цьому ж магазині говорять різні речі – попросити консультанта підійти до менеджера і все з’ясувати на місці. Якщо консультант відмовиться – кличте адміністратора. Заодно і розпитаєте – чому інформація на сайті магазину вводить покупців в оману.

По-друге, Володимиру, за словами юриста, варто було одразу перечитати договір, знайти формулювання про «за домовленістю сторін» і спробувати вже у кредитного менеджера відмовитись від цього страхування.

По-третє, якщо Ви все ж погоджуєтесь переплатити грошей за страхування, вимагайте у консультанта чи у менеджера окремий договір на нього – з вказанням страхової компанії і тарифів. Як мінімум – Ви просто будете мати всю інформацію. Як максимум, коли, не дай Боже, страховий випадок настане, Ви зможете справді скористатися оплаченим сервісом – повний пакет документів в рази збільшить на це шанси.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.