Чи справді отримати кредит OTP-банку так просто

Максим Опанасенко
6 серпня 2012р. 9:42

Чи справді отримати кредит OTP-банку так просто

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на популярні товари і послуги. Цього разу до нас зі скаргою звернувся 21-річний Олег. Хлопець переконує – кредитування від OTP банк насправді дуже відрізняється від обіцяного в рекламі і отримати його дуже складно.

Ми перевірили це.

В чому проблема Олега

Про технічний засіб пересування Олег мріяв давно. Авто для студента Політеху поки недоступне. Тому вибір пав на мопед. Підходящий варіант хлопець шукав довго – ціни на нову мототехніку стартують з 6-7 тисяч гривень. Тому Олег вирішив брати в кредит. В Інтернеті знайшов фотосалон «МотоМото» на Дорогожичах. Їхній сайт обіцяє наступне:

“Если Вам исполнился 21 год, и вы не старше 70 лет. Вы гражданин Украины . Вы решили приобрести скутер, но определённые финансовые затруднения не позволяют вам сделать последний шаг? Мы поможем Вам решить эту проблему !!! Для этого вам необходимо сделать всего несколько шагов:

- Приехать к нам в мотосалон;

- предоставить оригинал Паспорта гражданина Украины и копию справки о присвоение Вам персонального индификационного кода;

- подписать кредитный договор;

- оформить покупку в кассе магазина и забрать ее”.


 

До салону примчав в той же день. Але кредит так і не оформив – кредитний менеджер OTP-банку, що виявився партнером мотомагазину просто відмовив Олегові, пояснивши, що той не приніс довідку про доходи і перший грошовий внесок. За словами юнака, всі аргументи щодо інформації на сайті і необхідності лише паспорту і ідентифікаційного номеру, менеджер проігнорувала.

Так як жодних доказів того, що Олег каже правду ми не маємо, перевірити скаргу вирішили особисто.

Що потрібно для кредиту від OTP

«Вибирайте! Ми один з найбільших салонів в Києві, ціни супер» - вже з порогу того ж таки мотосалону нас починає агітувати молодий хлопець-продавець.

Довго прицінюємось, дізнаємось специфікації скутерів. Врешті, вибір зупиняємо на мопеді за 7 тисяч гривень. На ціннику наліпка – «оформлюємо кредит».

-          В мене немає всієї суми одразу. Хочу кредит оформити. До кого звернутись? – кажу продавцю

-          Звісно! Ось, сюди проходьте! – хлопець вказує рукою на невеличку підсобку.

Всередині сидить дівчина в біло-зеленій хустинці OTP. Одразу запитує про те, що саме хочемо купити і дістає стоси паперів.

Година йде на заповнення особистої інформації.

-          А хто за Вас готовий поручитись? - раптово запитує менеджер.

-          Гм…Взагалі, на сайті про поручителів ні слова немає

-          Так. Але це потрібно для того, щоб Ви отримали кредит напевне

Даю дані і координати свого потенційного поручителя.

-          А де довідка з місця роботи? – знову ошелешує менеджер

-          Знову ж таки – на сайті сказано лише про паспорт і код. Ось вони – подаю документи.

-          Але без довідки отримати кредит майже нереально!

Даємо дівчині стос документів про реєстрацію покупця як суб’єкта підприємницької діяльності і квартальні звіти в податкову, де зазначається місячний дохід.

«Добре, дякую! Зараз вже роблю запит в центральний офіс» - скопіювавши собі всі документи мило посміхається менеджер.

За хвилину посмішка з її обличчя зникає. «Прийшла відмова. Треба перший внесок» - пояснює вона.

Знову повторюємо про інформацію на сайті. Дівчина знизує плечима.

З 7 тисяч гривень вартості скутера пропонуємо одразу внести тисячу гривень. Знову відмова. «Хоча б дві тисячі» - спокійно розказує менеджер.

Запитуємо – а для чого тоді кредит, якщо одразу треба внести ледь не третину суми. Менеджер тільки зітхає: «Вам років мало ще. Якби ж десь 25 було. І зареєстровані як підприємець Ви не так давно – всього півроку».

Просимо відкрити сайт мотосалону і вже наживо показуємо на умови кредитування, прописані тут – 21 рік, паспорт, код – і все. Дівчина лише вкотре знизує плечима.

«Що, не дали?» - сумно запитує консультант, - «Ну…В нас часто таке. Купують таку техніку молоді зазвичай. Ось і обломуються. Зберете грошей – приходьте».

Що кажуть у банку

Ми вирішили отримати пояснення від центрального офісу ОТП. Набираємо телефон, позначений як «лінія стосовно якості обслуговування». Розповідаємо свою історію консультанту.

«Ви розумієте… Є ОТП-банк, а є ОТП-кредит. Це різні компанії. ОТП-кредит – це дочірня компанія банку і вони можуть мати трохи інші умови кредитування, ніж ті, котрі пропонуються нашим клієнтам безпосередньо у відділеннях банку. Я можу назвати Вам наші умови…» - розповідає він.

Всі умови кредитування банку є на офіційному сайті. Так, щоб отримати грошовий кредит потрібно мати щонайменше 25 років і довідку про те, що офіційно працюєте не менше 6 місяців. Що показово, мотосалон використовує рекламу саме ОТП-банку, а не ОТП-кредиту. Реклама обіцяє отримання кредиту зі значно меншими складнощами.

Просимо контактний номер дочірнього ОТП-кредиту. Про всяк випадок, запишіть його і Ви – 0800 300 031.

Вдруге розповідаємо історію вже для консультанта ОТП-кредиту і просимо пояснень.

-          Кредитна установа залишає за собою право не розголошувати причину відмови у наданні кредиту – різко починає дівчина-оператор

-          Я не прошу називати мені причину відмови. Я хочу, щоб Ви пояснили – це поодинокий випадок, чи просто неправдива реклама?

-          Ну дивіться… Умови – вік 21-69 років, реєстрація проживання в країні. Мають дохід, офіційний. Ну і може перший внесок – від 0 до 45 відсотків. Власне, все – називає дівчина умови, що теж, як і в ОТП-банку не співпадають з зазначеними на сайті. Щоправда, для отримання кредиту, за умовами підприємства, не потрібен поручитель.

Реклама на сайті мотосалону виявилася неправдивою. Перед купівлею товару в кредит, спочатку зателефонуйте в магазин і попросіть передати слухавку кредитному менеджеру. Розпитайте її про всі умови, додаткові умови і потрібні документи. Після цього подзвоніть в банк, який надає кредитні послуги для цього магазину, і перепитайте про умови ще раз. Якщо кредитний менеджер в магазині вимагає від Вас більше документів і називає більше умов – запропонуйте йому подзвонити разом з Вами у центральний офіс банку для уточнення.

Майте на увазі. Така ж історія і в іншому мотосалоні – МотоХата. Тут вже стоїть логотип ОТП-кредиту, але названі на сайті умови теж не співпадають з реальними.

Теги: мотосалон , кредит , OTP-банк , Київ