Беріть приклад з вчительки, що перемогла Міносвіти

Максим Опанасенко
13 серпня 2012р. 9:29

Беріть приклад з вчительки, що перемогла Міносвіти

Чітко сплановані студентські протести, звернення і листи громадських активістів, обурена статистика освітніх експертів – за два з половиною роки, проведених Дмитром Табачником у кріслі міністра, Міносвіти не один раз показувало байдужість до таких форм протидії своїй діяльності.

І тому, коли у квітні проста вчителька однієї з київських шкіл Ірина Мегедь, зібравши однодумців, оголосила протест у відповідь на оприлюднену МОНМС нову програму зі світової літератури, ніхто особливо не вірив в успіх вчительського бунту.

Вчительці не сподобалося, що тепер їй доведеться розповідати школярам про Гаррі Поттера і намагатися пояснити філософські роздуми про доросле життя Кися, зате мовчати про лицаря Айвенго і Маленького принца, котрих з програми виключили. Вона звернулася до журналістів, створила спільноту у Фейсбуці і блоги у відомих виданнях,  засипала Міносвіти зверненнями і скаргами.

У відділах освіти Мегедь і її соратникам погрожували звільненням, прес-служба Міносвіти на своїх офіційних сайтах створювала з неї образ ворога просунутої шкільної реформи.

Але пані Ірині вдалося перемогти. МОН оприлюднило новий проект. В переробленій версії навчальної програми, що вже доступна на сайті Міністерства, було прибрано основні суперечності на яких наголошували невдоволені вчителі.

Так, «Гаррі Поттера» і «Хроніки Нарнії» школярі вивчатимуть лише за згодою вчителя як додаткове читання, а не під час уроків, як того хотіло МОНМС навесні. «Балади про прокурений вагон» і «Кись», котрі вчителі вважають за дорослими для дітей такого віку,  з програми викинули взагалі. «Айвенго» і «Маленького принца» повернули. «Фауста» і «Божественну комедію» «перекинули» на 10-11 клас. Єдине, чого тепер не вивчатимуть школярі в програмі світової літератури – це відомого «Тараса Бульбу» і «Мауглі». Першу повість відтепер вивчатимуть на уроках української літератури у 9 класі (а не в 7-му, як це зараз), другу – для додаткового читання.


"Свідомо" вітає Ірину Мегедь з вдалим "штурмом" Міністерства освіти. А освітнім активістам радимо брати з неї приклад:)Теги: школа , Мегедь , Гаррі Поттер , МОНМС , Київ