Винагороди нашим співакам дадуть Польша і Росія

Максим Опанасенко
7 грудня 2010р. 16:50

Українські виконавці отримуватимуть винагороду за використання своїх фонограм від Польші і Росії.

Відповідний документ був підписаний Державним департаментом інтелектуальної власності і аналогічними структурами Польші і Росії.

До цього вітчизняні музики не отримували роялті із закордону, за виключенням випадків, коли якась іноземна компанія напряму підписувала з музикантами контракт на використання пісні чи музики.

Від "Свідомо": Рівень виплати винагороди українським авторам найнижчий в Європі. Цього року для них зібрали 31 мільйон гривень, виплатили поки що 25 з них.  «І це лише 3% від того, що мали б зібрати, якби дотримувалися всіх законів», - заявляє голова Парламентського комітету з освіти Володимир Полохало. Для порівняння, Поль­ща у 2009 році зібрала 67 мільйонів євро для своїх авторів. Два тижні тому Державний департамент інтелектуальної власності повідомив "Свідомо" про те, що вони усвідомлюють мізерність виплат винагороди і найближчим часом змінять ситуацію. І замість того, щоб удосконалити нашу систему збору роялті, Держдепартамент  підписує договір з поляками і росіянами, рейтинг захисту інтелектуальних прав, за даними Європейського економічного форуму, вищий за український. А отже платити наші сусіди мають справно.