Замість торговельного центру - Музей Києва

Єгор Соболєв
22 серпня 2012р. 13:51

Замість торговельного центру - Музей Києва

2003 року близька до Вагіфа Алієва компанія "Альянс-Центр" отримала від Київради ділянку для будівництва торговельного центру на Богдана Хмельницького, 7. Це був сквер із квітником прямо над касовим залом метро "Театральна".  "Свідомо" разом з активістами ініціативи "Збережи старий Київ", партії "Свобода", ГО "Кияни, об'єднуємося" та "КУПР" допомогали місцевим мешканцям на чолі з Наталією Мусієнко боротися проти варварської забудови.

Були організовані десятки мітингів - із збиранням хабара для мерії, закидуванням будівництва димовими шашками та тухлими яйцями. У травні 2011 року створена на вимогу уряду комісія постановила: недобудову - демонтувати, сквер - відновити за гроші забудовника. Але всупереч обіцянкам голови КМДА Олександра Попова, споруда була добудована. За що ми вручили йому локшину.

У серпні 2011-го Попов оголосив, що домовився з забудовником про передачу всієї забудови місту - щоб розмістити там Музей історії Києва. Музей після вигнання з Кловського палацу був беспритульним з 2004 року. Директор музею розповіла "Свідомо", що над Театральною можливо розмістити експозицію, але там немає місця для 250 тисяч експонатів. 1 грудня 2011-го Київрада проголосувала за прийняття недобудови в дар від Вадима Столара та Вагіфа Алієва. Як стверджує КМДА, дарувальники також передали 10 мільйонів гривень на завершення будівельних робіт у вигляді сплачених  контрактів. У серпні 2012-го будинок було відкрито як Музей історії Києва. Метро запевняло, що він не має провалитися.

 

 

Теги: метро , Театральна , Музей історії Києва