Згадайте Богдана Ступку у його День народження

Софія Кущ
27 серпня 2012р. 13:39

Згадайте Богдана Ступку у його День народження

27 серпня Богдану Сильвестровичу виповнився б 71 рік. Кіноклуб "Дивитись сьогодні" запрошує на стрічку, про яку багато хто чув, але мало хто бачив, режисера Кшиштофа Зануссі "Серце на долоні". (19:00, вулиця Ольгинська 9).

Реліз фільму відбувся ще у вересні 2008-го року, але кінотеатри України фільм так і не показали. Проблема в інтересах продюсерів, зокрема, польської сторони. Не існує і українського дубляжу стрічки, а без колоритної української мови Ступки дуже важко уявити перегляд. Саме тому показ буде польською мовою (з українськими субтитрами). Сам режисер "Серця на долоні", Кшиштоф Зануссі про роль у цьому фільмі Богдана Сильвестровича, сказав так: "Якби не було Ступки, я б не зняв цього фільму, зняв би інший. Цей фільм я готував із думкою саме про цього українського актора. У Ступки надзвичайно цікаве амплуа, унікальне навіть — багатогранне". 


24 серпня президент підписав наказ про посмертне нагородження Богдана Ступки премією Олександра Довженка. Та нагород великому актору і за життя не бракувало: Герой України, народний артист України, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв України... За головну роль у стрічці "Серце на долоні" Богдан Сильвестрович отримав Гран-прі на Римському міжнародному кінофестивалі.

Теги: Київ , кіноклуб , день народження Богдана Ступки