Ліки обіцяють перевіряти по-європейські

Маша Землянська
10 вересня 2012р. 11:02

Центральна лабораторія з аналізу якості ліків і медичної продукції отримала Атестат Європейського директорату з контролю якості медичної продукції та охорони здоров’я. А відтак у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють: в наших аптеках будуть якісні та безпечні ліки.

Загальноєвропейська мережа офіційних лабораторій (OMCL) існує 18 років. До її складу входить 80 лабораторій з 30 країн. Все - повного і ефективного контролю якості ліків і більш надійного протистояння поширенню неякісних та фальсифікованих препаратів.

За офіційними даними Держінспекції з якості ліків, в наших аптеках - не більше 1% підробок. Натомість самі фармацевти зауважують, фальсифікатів більше 10%. Пояснюють це просто, по-перше, офіційно ліки на справжність перевіряє тільки сім лабораторій. По-друге, самі фільсафікатори нічого не бояться - за порушення їм максимум що загрожує - штраф. Натомість найчастіше фальсифікують найбільш розрекламовані ліки та ту, ефективність яких не доведена і які людина прописує собі сама - це, наприклад, Доларен, Фестал, Мезим, Гепабене пацієнтові важко відрізнити отриманий ефект від справжнього.

Теги: Київ , ліки , підробка