Депутати Київради проти виселення музеїв з Лаври

Наталія Курило
10 грудня 2010р. 13:33

Постійна комісія Київради з питань культури і туризму відхилила пропозицію Київської міської адміністрації виконати розпорядження Кабінету міністрів виселити три муніципальних музеї з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Про це йдеться на сайті голови профільної комісії Олександра Бригинця.

"Депутати одноголосно не підтримали пропозицію КМДА засновану на зверненні Кабміну. І хоча Кабмін вже навіть створив робочу групу, яка займається виселенням музеїв, мої колеги депутати не ризикнули дати дозвіл на їх виселення, поки на власні очі не побачать приміщення, де будуть знаходиться заклади культури", - пояснив Бригинець.

Депутат від Блоку Тимошенко стверджую, що музеї виселяти нікуди.

"Бажання Кабміну виселити музеї наткнулося на повну відсутність необхідних приміщень у Києві. Їх власне ніколи і не було, а ті що хоч якось підходили - давно розпродані міськими та державними чиновниками. Тому, вихід один: якщо музеї доведеться виселяти, то для них необхідно будувати нові приміщення або проводить глобальну перебудову існуючих", - наголосив Бригинець.

БЮТівець стверджує, зсилаючись на висновки експертів, що експеримент із "зачистки" Лаври від державних і громадських організацій обійдеться місцевому та державному бюджетами не менш ніж в 2 мільярдів гривень.

Відповідне розпорядження підписав прем'єр-міністр Микола Азаров 12 жовтня.

Група з 14 чиновників на чолі з міністром культури і туризму Михайлом Кулиняком, має до кінця року виселити з території заповідника всі музеї. Приміщення, що залишаться після них, відійдуть до Лаври.

Комісія захистила:

- Державномий музей театрального, музичного та кіномистецтва України

- Музей українського народного декоративного мистецтва

- Музей Книги і Друківництва України

Наприкінці вересня Кабінет Міністрів схвалив передачу Києво-Печерського історико-культурного заповідника з комунальної в державну власність.