"Київенерго" вже на 40% належить Ахметову

Наталія Курило
10 грудня 2010р. 14:32

"Київенерго" вже на 40% належить Ахметову

Група ДТЕК, що належить Ренату Ахметову, володіє вже 40% акцій "Київенерго".

4 вересня компанія "ДТЕК" збільшила свою частку в акціонерному капіталі "Київенерго" до 24,9%. Тоді генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, заявив що має намір приватизувати Київського монополіста тепла та світла.

Це буде можливо зробити, тому що на початку листопада уряд полегшив приватизацію теплових та енергетичних компаній. Він визнав їх такими, що не мають стратегічного значення для держави.

В той же час, вранці на колегії в Київській міській адміністрації технічний директор "Київенерго" Олександр Зайцев попросив чиновників допомогти компанії із залученням кредиту в розмірі 500 мільйонів гривень.

"Програма підготовки Євро, об`єкти які нам доручені - ми відповідаємо за них, це першочергові кошти, які необхідно виділити. Об`єкти вимагають включення на наступний рік близько 500 мільйонів гривень, а реальних джерел поки не знайдено, тому є прохання включити такий пункт як можливість розгляду надання гарантій міста для отримань "Київенерго" кредитів", - сказав він.

Від "Свідомо": підприємство "Київенерго" заробляє на тому, що орендує електро та тепломережі міста, продаючи киянам тепло та світло.

Заступник голови Київської міської адміністрації Олександр Мазурчак говорить, що київський монополіст тепла та світла не виплачує орендну плату за користування комунального майна, також не робить капітальний ремонт та заміну пошкоджених тепломереж.

В той же час голова правління "Київенерго" Едуард Соколовський постійно наголошує на важливості заміни тепломагістралей і, що це повинен робити власник, тобто місто.

Найбільша аварія тепломереж сталася 29 жовтня на Ковпака. Тоді від вибуху труби були пошкоджені автівки та вікна будинків, що знаходилися поруч.

Також, кожного року виникає проблема заборгованості по тарифам за комунальні послуги. Мерія, яка взяла на себе зобов'язання покривати різницю тарифів за комунальні послуги між встановленими для споживачів та їх собівартістю, невдоволена роботою підприємства.

Депутати звинувачують "Київенерго" в непрозорості нарахування тарифів.