Підручники для школярів нарешті додрукували

Максим Опанасенко
10 грудня 2010р. 16:34

Видавництва, що друкують підручники для десятикласників на замовлення Міносвіти, повністю надрукували їх.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді і спорту з посиланням на слова директора Інституту інноваційних технологій Олександра Удода.

«Станом на сьогодні з передбачених видрукувані 96 % підручників. Ті 4%, які залишилися, – це рівно 12 назв підручників, які зараз у роботі у львівському видавництві «Світ», нашому державному спеціалізованому видавництві, яке видає підручники для шкіл із мовами навчання національних меншин. Це так звані перекладні підручники, вони завжди йдуть у другу чергу. Спочатку повинен бути виданий підручник оригінальний, українською мовою», - повідомив Олександр Удод.

Тепер справа за розвезенням підручників до шкіл. На початку листопада міністр освіти Дмитро Табачник заявив «Свідомо», що підручники доставляються в школи рівномірно по мірі їх видруку.

Чи справді це так?

У Києві всі потрібні книжки були ще півтора місяці тому. Директор престижного київського Гуманітарного ліцею Шевченка Галина Сизоненко повідомила «Свідомо», що як в її ліцеї, так і по Києву загалом всі потрібні посібники є. В той час не вистачало лише кілька найменувань.

В цей же час у школах Тернополя, за повідомленням місцевого Управління освіти, станом на початок грудня є лише 40% потрібних підручників. Решту, за повідомленням, обіцяли привезти після Нового року.

Донецьких школярів ще на наприкінці листопада перевели на навчання за конспектами, газетами і компакт-дисками з навчальними програмами. Там, за повідомленням Міносвіти, школи теж відчувають дефіцит посібників.

Зате місто Харків отримало підручники в повному обсязі півтора місяці тому. За повідомленням Харківського управління освіти вони стали першим містом в країні, яке отримало всі книги.

Нагадаємо, у червні міністр освіти Дмитро Табачник заявив «Свідомо», що всі підручники, які МОН мало оновити цьогоріч – а це всі посібники для 10-х класів і декілька найменувань для першо-другокласників, - будуть у школах до початку навчального року.

Проте вже в серпні міністр повідомив, що міністерство не встигає і додрукує все протягом жовтня. Наприкінці вересня Табачник зібрав на нараду усіх видавців, що працюють на МОН, на нараду. Ті пообіцяли, що до 31 жовтня 100-відсотково всі книжки будуть готові.

Школярі цілий семестр користувалися електронними версіями підручників. Їх Міносвіти, з переконанням, що 86% шкіл комп’ютеризовано, виклало на своєму та ще на кількох освітніх сайтах. Але за даними підрозділів самого ж МОН, на один комп’ютер в Україні припадає 30 учнів.