Екс-СБУшника "відмазують" через отруєння Ющенка

Олександра Веснич
10 грудня 2010р. 18:47

Допит екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка, на який російська влада дала дозвіл лише за нової влади, дозволить йому безперешкодно повернутися в Україну.

Це "Свідомо" підтвердила колишня слідча по справі отруєння Ющенка Галина Климович.

За її словами, цей допит Сацюка був не першим у справі, як заявив в інтерв'ю газеті "Сегодня" Генпрокурор Віктор Пшонка.

"Дуже шкода, що Генеральний прокурор України не знає таких речей. Вперше Сацюка допитували у 2004-2005 роках, коли він ще працював в СБУ. Коли ж він виїхав до Росії, то вперше клопотання про його допит у липні 2007 року направив ще мій попередник слідчий Любомир Війтович. А вже моя слідча група направила десятки письмових звернень і нагадувань про виконання цього клопотання, однак Генеральная прокуратура Росії їх проігнорувала. Чому ж тепер вони пішли на цей допит? Тому що зараз прийшли свої. Тепер можна і повертатися," - пояснює Климович.

За її інформацією, в Москву особисто їздив заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін.

Щодо того, що Пшонка ставить під сумнів факт отруєння Ющенка, Галина Климович нагадала, що в такому разі він ставить під сумнів компетентність свого попередника-генпрокурора Олександра Медведька, який не раз заявляв, що факт отруєння беззаперечно доведений. Такою ж була офіційна позиція Генеральної прокуратури, як органу, неодноразово озвучена нею через прес-службу.

Наприклад, у вересні 2009 року Генпрокуратура пояснювала, що:

"У справі перевірена і відпрацьована у повному обсязі велика кількість версій, у тому числі версії можливого харчового отруєння, необережного отруєння діоксином, ушкодження здоров'я потерпілого в результаті можливого застосування косметичних засобів, стовбурових клітин та інших препаратів. Вказані версії свого підтвердження не знайшли.

Слідством встановлено, що Ющенко В.А., умисно отруєний токсичною речовиною 2,3,7,8-ТХДД (тетрахлородибензо-пара-діоксин) з метою посягання на його життя".

Галина Климович стверджує, що зараз справа отруєння Ющенка взагалі не розслідується по суті:

"В рамках цієї справи сьогодні збирають компромат на Климович та на мою слідчу групу. Мене це, чесно кажучи, вже дістало і я маю серйозний намір звертатися з заявою про злочин у діях певних осіб Генеральної прокуратури".

Віктора Ющенко отруїли діоксином під час президентської передвиборчої кампанії в вересні 2004 року. Галина Климович розслідувала цю справу з вересня 2007 року і до 17 червня 2010 року, коли вона пішла у відставку під тиском керівництва Генпрокуратури.

8 жовтня на допиті в прокуратурі побували охоронці Галини Климович зі спецпідрозділу "Альфа", які працювали з нею ще під час роботи в Одесі.