Ще 8-о депутатів готові віддати мільярд на хворих

Маша Землянська
24 вересня 2012р. 14:18

Володимир В’язівський, Руслан Князевич, Микола Мартиненко, Володимир Марущенко, Володимир Мойсик, Володимир Стретович і Арсеній Яценюк від Нашої України-Народної Самооборони та Олена Бондаренко з Блоку Юлії Тимошенко - поповнили армію «депутатів-альтруїстів», які готові віддати гроші не на своє санаторне лікування, а хворим. Наразі, за підрахунками Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні, яка власне і проводить опитування, з 450-ти народних обранців - 40 сказали «Так».

Опитування проходить в рамках акції "Депутат-Альтруїст", що напередодні виборів прагне примусити народних депутатів перерозподілити частину державних коштів, що йдуть на їхнє санаторно-курортне оздоровлення і віддати хворим на гепатити, ВІЛ та туберкульоз українцям. За підрахунками, на всі три хвороби мінімальна потреба у 2013 році становить мільярд гривень. Ці гроші подарують життя приблизно 106 тисячам українців, серед яких – діти. Для прикладу, в бюджеті 2012-го року для роботи спецлікарень та оздоровчих закладів для чиновників закладено два мільярди 600 тисяч гривень. Тоді як на всю роботу Міністерства з охорони здоров’я тільки на 200 тисяч більше - два мільярди 800. Хворим на гепатити, який за підрахунками активістів більше чотирьох мільйонів, не дали ні копійки.

Подивитися на решту тих, хто погодився врятувати хворих можна тут. На тих, хто не захотів віддавати мільярд гривень - дивіться тут.

Теги: , СНІД , гепатит , депутат-альтруїст , Київ