Чи дійсно "New Look" обманює на "акціях" покупців

Софія Кущ
26 вересня 2012р. 10:30

Чи дійсно "New Look" обманює на "акціях" покупців

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги киян на товари і послуги. Цього разу до нас звернулася Вікторія Химич. Дівчина не задоволена політикою та обслуговуванням мережі магазинів одягу та аксесуарів "New Look". А конкретно тим, що у ТЦ "Караван" на Луговій, 12.

Вікторія каже – її, фактично, вмовили зробити велику покупку. А через 3 дні після цього, товар, який виявився неякісним – назад приймати відмовились. Хоча у Вікторії був чек і навіть цінник.

Як заставити покупця купити більше

Ви заходите до магазину, починаєте розглядати товар, придивлять, обирати. Зрозуміло, що розглядаєте не в останню чергу і цінник. І тут маленька хитрість – ви перевертаєте цінник, в око впадає ціна великим шрифтом, та насправді – реальна ціна вказана лівіше, дрібнішим шрифтом. Ось фото:


 

Але, припустимо, ви цього ще не знаєте і радієте порівняно низьким цінам. Весь цей час продавці-консультанти ходять повз вас, мило посміхаючись. Аж тут, коли вибір зроблено і ви неквапливо прямуєте до кас, до вас підходить дівчина і мило пояснює: "То, что вы видите на ценнике: по центру – спец. цена, а вот левее – это цена". Хмм… Цікавимося, а що ж таке "спец. цена"? Виявляється, це та вартість, яку ви заплатите при покупці від 200 гривень. А до цього рубікону – будьте ласкаві, платіть ціну. І ніяких "спец".

Різниця між цінами на етикетках коливаються від 10 до 30 гривень, в залежності від товару. Погодьтеся, що при покупці таких жіночих дрібничок, як шалики чи заколки це суттєва різниця. Так подумала і Вікторія, тому трохи вагаючись, "догребла" до потрібної суми. І зробила покупку набагато більшу ціну, ніж планувала. І хоч їй не все з обраного було вкрай необхідно – вийшла з магазину у хорошому настрої. З відчуттям того, що не тільки не програла, а ще й виграла. 


 

"Це не товар, це АКЦІЯ"

Коли через 2 дні неактивного використання – "товар дав тріщину", у прямому сенсі, ось фото:


 

Ще через день, Вікторія прийшла в магазин з чеком і попросила або замінити обруч, або віддати ту суму, яку за нього виклала. Їй навідріз відмовили. Причина: "Якби ви придбали його за ЦІНОЮ, тоді так – ми б повернули вам кошти, а так – ні, бо даний товар був куплений за спец. ціною – це акція." Вікторія не здавалася, попросила покликати адміністратора, але і він не допоміг, і нового нічого дівчині не розказав.

Ми разом повернулися з Вікторією у магазин ще через два дні. Щоб довести, що тут порушують законодавство. І що дівчина має на повернення грошей за статею 7, закону про права споживачів. А якщо це правила, встановлені компанією чи торгівельною маркою (тобто суто корпоративні), то про це покупець має взнати ще до здійснення покупки. Так формулювати усну скаргу нам порадив юрист Микола Фіртич. До речі, акція – це свого роду, уцінений товар. Не топ-модний, наприклад, з минулорічної колекції. На такі товари, і справді, часто поширюються інші закони. Але тут скоріше, цінова політика, "замануха", яку тільки обставляють за "акцію".

Гроші нам все ж повернули. Зі скреготом. А основним аргументом для адміністратора магазину "New Look" став факт відсутності повідомлення (наприклад, оголошення) про такі "порядки", хоча б перед касою.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.